loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: I niech ktoś powie, że Jarosław Kaczyński nie ma poczucia humoru
Opublikowano dnia 05.04.2018 16:00
Sprawa nagród dla rządu Zjednoczonej Prawicy jest dęta. Od lat członkowie rządu sztukują sobie nagrodami niskie pensje. Te pensje w przypadku osób zarządzających ogromnymi pieniędzmi z naszych podatków, po prostu powinny być wyższe. Bez trudu można jednak było przewidzieć, że sprawa nagród zostanie brutalnie wykorzystana przez opozycję i "zaprzyjaźnione media"

screen TT
Dlatego dzisiejsza konferencja była w zasadzie ostatnim momentem, w którym Jarosłąw Kaczyński mógł zgasić profesjonalnie rozniecony pożar. A być może i według tego kryterium, była spóźniona. Dlatego musiał to zrobić radykalnym cięciem.

Jarosław Kaczyński niebyłby sobą, gdyby nie sprawił przy okazji opozycji przewrotnej niespodzianki, mówić: "Mamy być skromni? OK, więc wy też będziecie skromni" zapowiadając obniżenie dochodów nie tylko ministrów, ale też pozłów i samorządowców. Z tak postawioną sprawą opozycji trudno będzie dyskutować, ale jestem głęboko przekonany, że sobie poradzą, już pojawiają się pierwsze głosy, że "odejdą sepcjaliści".

I nie będą zupłenie pozbawione sensu. W sensie piarowym bowiem ruch Prezesa PiS jest zrozumiały, ale w sensie systemowym, myślę, że nie zamyka sprawy.

Cezary Krysztopa
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.