loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Kaczyński: My chcemy jedności Polaków. Ale jedności wokół dobra, a nie wokół zła
Opublikowano dnia 10.04.2018 16:06
- Zapytajmy o sens tych wydarzeń. Sens pomnika, sens godności, sens wierności. Spójrzmy na napis na tym pomniku. Tam jest 96 nazwisk, bez tytułów, bez funkcji. Po prostu 96 osób, Polek i Polaków, wszyscy byli polskimi obywatelami. Wybrali się do Katynia, by podtrzymać pamięć. Już to jest powodem, by ten pomnik tutaj stanął. Gdyby to była wycieczka ludzi, którzy nie pełniliby wysokich funkcji, to i tak pomnik ten powinien tutaj stanąć - mówił Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego katastrofę w Smoleńsku.

screen video

Pomnik powinien stanąć, bo jest wyrazem pamięci, pamięci tak ważnej. Nawet gdyby to były osoby zupełnie nieznane, to sam fakt, że chcieli uczcić pamięć, był tak ważny. Ale tak się złożyło, że wśród tych osób był prezydent RP, jego małżonka i wiele osób pełniących wysokie funkcje w życiu społecznym, religijnym, wojsku. Była to śmierć w jakimś sensie elity. Musimy tu mówić nie tylko o pamięci, ale także o godności


- mówił Jarosław Kaczyński. 
 

Nie lękajcie się. Te słowa Jana Pawła II, wielkiego Polaka, musimy o nich ciągle pamiętać. Ten pomnik jest wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności. Godności państwa, godności narodu. I dlatego jest taki potrzebny. Ale jest to także pomnik wierności, odwagi. Odwagi jednego człowieka, który zdecydował się go zaprojektować. Kiedy rozpisano konkurs na te pomniki, okazało się, że niewielu ludzi o właściwych kwalifikacjach było gotowych wziąć w nim udział. Trzeba było się narazić, nie wielu tę odwagę miało


- powiedział prezes PiS.
 

My chcemy jedności Polaków. Ale jedności wokół dobra, a nie wokół zła. My chcemy silnej Polski, Polski sprawiedliwej, z którą będą się liczyć. I my chcemy godnych Polaków

 
- zakończył Jarosław Kaczyński. 

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.