loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Barbara Nowacka u Kuźniara atakuje "Solidarność"
Opublikowano dnia 17.04.2018 09:50
Jarosław Kuźniar w programie Onet Rano rozmawiał dzisiaj z Barbarą Nowacką a ich głównym tematem był zjazd na 84 rocznicę powstania ONR-u. Część uroczystości miała miejsce w sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Barbara Nowacka mocno zaatakowała „Solidarność”.

zrzut z ekranu

 - Bardzo mnie to smuci. To jednak pokazuje jak zatarły się granice między tym co przyzwoite, dobre, właściwe a takimi najczarniejszymi, najbrunatniejszymi kartami naszej historii. Swoją drogą byłam w czasie rocznicy porozumień sierpniowych w Gdańsku, patrzyłam na to co się działo i widziałam jak działacze „Solidarności” atakowali osoby, które przyszły razem z nami. To wzbudza niechęć, co tu mówić o wolności i solidarności. Dziewczyny, które wtedy zbierały podpisy pod projektem „Ratujmy kobiety” zostały poturbowane przez dużych panów ze znaczkami „Solidarności”. Rozumiem, że to jej liderom nie przeszkadza, jak i to, że ONR ma za sobą parszywą historię  – oceniła Nowacka.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Hrvatska, ti si lijepa
- Zarabia się w klubach - krótko skwitował tę decyzję kadrowiczów trener Zlatko Daljic.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.