loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ta wyprawa zakończyła się niepowodzeniem. Ukrainiec miał ze sobą tysiąc zł sprzed denominacji
Opublikowano dnia 17.04.2018 10:59
W Korczowej na granicy między Polską a Ukrainą zatrzymano ukraińskiego turystę, który na podróż zabrał tysiąc złotych… sprzed denominacji.

strazgraniczna.pl
Podczas kontroli turysta musiał udowodnić strażnikom granicznym, że posiada środki, które wystarczą mu na utrzymanie w trakcie podróży.
Niestety, ku jego zdziwieniu nie udało mu się przekroczyć granicy, mężczyzna posiadał bowiem przy sobie 1000 zł sprzed denominacji, która miała miejsce w 1995 r. Mężczyzna tłumaczył, że sprawdzał w internecie i był święcie przekonany, że taka kwota pozwoli mu na pięciodniową wyprawę. Nieszczęśliwy turysta nie został więc wpuszczony do Polski i musiał wrócić do domu.

Kwota 1000 zł może być uznana za odpowiednik dzisiejszych… 10 groszy.

Żródło: o2.pl
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.