loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ta wyprawa zakończyła się niepowodzeniem. Ukrainiec miał ze sobą tysiąc zł sprzed denominacji
Opublikowano dnia 17.04.2018 10:59
W Korczowej na granicy między Polską a Ukrainą zatrzymano ukraińskiego turystę, który na podróż zabrał tysiąc złotych… sprzed denominacji.

strazgraniczna.pl
Podczas kontroli turysta musiał udowodnić strażnikom granicznym, że posiada środki, które wystarczą mu na utrzymanie w trakcie podróży.
Niestety, ku jego zdziwieniu nie udało mu się przekroczyć granicy, mężczyzna posiadał bowiem przy sobie 1000 zł sprzed denominacji, która miała miejsce w 1995 r. Mężczyzna tłumaczył, że sprawdzał w internecie i był święcie przekonany, że taka kwota pozwoli mu na pięciodniową wyprawę. Nieszczęśliwy turysta nie został więc wpuszczony do Polski i musiał wrócić do domu.

Kwota 1000 zł może być uznana za odpowiednik dzisiejszych… 10 groszy.

Żródło: o2.pl
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

[video] Romuald Szeremietiew: Nie traćmy czasu!
Na początku 1936 r. polskie władze wojskowe przyjęły plan rozbudowy i modernizacji sił zbrojonych. Do 1942 r. zamierzano wystawić 40 dywizji piechoty uzbrojonych w nowoczesne środki walki, 10 brygad kawalerii wzmocnionych czołgami i motorowymi środkami transportu, 4 brygady zmechanizowane i 8 samodzielnych batalionów czołgów - 1400 wozów bojowych (równowartość czterech niemieckich dywizji pancernych). Rozwijano obronę plot. I ppanc. W lotnictwie miało być 750 sam. bojowych (w tym 250 nowoczesnych myśliwców), łącznie, z zapasem, 1600 maszyn. W Marynarce Wojennej 6 niszczycieli, 12 okrętów podwodnych, duży stawiacz min, 12 trałowców i 12 ścigaczy; wsparcie miało zapewnić 77 samolotów lotnictwa morskiego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zagłosujcie na płk. Herzoga!
Z pełnym przekonaniem proszę wszystkich Małopolan, którym drogie są patriotyczne tradycje, o zagłosowanie na pułkownika Józefa Herzoga w plebiscycie Przewozów Regionalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.