loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ta wyprawa zakończyła się niepowodzeniem. Ukrainiec miał ze sobą tysiąc zł sprzed denominacji
Opublikowano dnia 17.04.2018 10:59
W Korczowej na granicy między Polską a Ukrainą zatrzymano ukraińskiego turystę, który na podróż zabrał tysiąc złotych… sprzed denominacji.

strazgraniczna.pl
Podczas kontroli turysta musiał udowodnić strażnikom granicznym, że posiada środki, które wystarczą mu na utrzymanie w trakcie podróży.
Niestety, ku jego zdziwieniu nie udało mu się przekroczyć granicy, mężczyzna posiadał bowiem przy sobie 1000 zł sprzed denominacji, która miała miejsce w 1995 r. Mężczyzna tłumaczył, że sprawdzał w internecie i był święcie przekonany, że taka kwota pozwoli mu na pięciodniową wyprawę. Nieszczęśliwy turysta nie został więc wpuszczony do Polski i musiał wrócić do domu.

Kwota 1000 zł może być uznana za odpowiednik dzisiejszych… 10 groszy.

Żródło: o2.pl
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Gawłowski za kratami
Sekretarz generalny i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów w gabinecie cieni Platformy został aresztowany na 3 miesiące, w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. Według prokuratury „znając zakres śledztwa w części dotyczącej przestępstw korupcyjnych, może usiłować dotrzeć do osób, których przesłuchania zaplanowano, w celu uzgodnienia wspólnych wersji oświadczeń procesowych”. Czyli mógłby wpływać, kombinować i ustawiać przyszłe zeznania. W związku z tym zmieni miejsce pobytu.
avatar
Elżbieta
Połomska

Marność nad marnościami
Przedkładanie jednego życia ludzkiego nad drugie jest okrutnym precedensem, a usprawiedliwianie tego „realiami polityki społecznej” brzmi jak molochowy żart. Można mieć tylko nadzieję, że postawa p. poseł nie jest reprezentatywna dla całego ugrupowania PiS, które wyniosło panią na szczyty władzy. Chociaż opór tego obozu w procedowaniu tej i podobnych obywatelskich propozycji jest zaskakujący i głęboko niepokojący nas, wyborców.
avatar
Marek
Budzisz

Budzisz: Zmienia się układ sił w basenie Morza Kaspijskiego. I to nie na korzyść Rosji.
Aksamitna rewolucja w Armenii oraz ostatnie decyzje władz Kazachstanu doprowadzić mogą do zmiany układu sił w rejonie basenu Morza Kaspijskiego. Akwenu strategicznie ważnego dla Rosji, ale również dla Iranu. Wzrost zainteresowania Stanów Zjednoczonych obecnością zarówno wojskową, jak i gospodarczą w tej części świata może być próbą osłabienia wpływów Rosji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.