loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Komisja Weryfikacyjna przyznała pierwsze odszkodowania poszkodowanym w wyniku dzikiej reprywatyzacji
Opublikowano dnia 21.05.2018 13:59
Decyzja komisji dotyczy lokatorów z czterech zreprywatyzowanych nieruchomości: Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43.

screen YT
Komisja zdecydowała o przyznaniu siedmiu odszkodowań na łączną kwotę 216 679, 67 zł. Przyznała też zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. zł córce Jolanty Brzeskiej, zamordowanej w 2011 roku obrończyni praw lokatorów.
 

To jest tylko symboliczny początek. Chcemy dać bardzo jasny sygnał, że nie będzie zgody na niesprawiedliwość. Będziemy starali się na tyle, ile to będzie możliwe, pomagać ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni w wyniku reprywatyzacji 


– mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej podkreślił, że decyzja w sprawie przyznania odszkodowań lokatorom jest ostateczna. Odszkodowania będzie musiał wypłacić warszawski ratusz. Jeśli władze stolicy w ciągu 14 dni nie złożą skargi, pokrzywdzeni będą mogli zgłaszać się po pieniądze.

źródło: dorzeczy.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tatrzańska aplikacja
Jednym z ułatwień jest nabywanie biletów wstępu do TPN przy pomocy telefonów komórkowych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Komornik na Oleandrach
Czy zajęcie przez komornika jednego pomieszczenia w Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach będzie czymś na kształt wsadzenia nogi w drzwi przez jego prawowitego właściciela?
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Jaki patron dla kolebki "Solidarności"?
Wybór patrona dla Stoczni Gdańskiej jest czymś więcej niż nadanie imienia jakiemuś innemu zakładowi pracy w Polsce.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.