loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Komisja Weryfikacyjna przyznała pierwsze odszkodowania poszkodowanym w wyniku dzikiej reprywatyzacji
Opublikowano dnia 21.05.2018 13:59
Decyzja komisji dotyczy lokatorów z czterech zreprywatyzowanych nieruchomości: Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43.

screen YT
Komisja zdecydowała o przyznaniu siedmiu odszkodowań na łączną kwotę 216 679, 67 zł. Przyznała też zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. zł córce Jolanty Brzeskiej, zamordowanej w 2011 roku obrończyni praw lokatorów.
 

To jest tylko symboliczny początek. Chcemy dać bardzo jasny sygnał, że nie będzie zgody na niesprawiedliwość. Będziemy starali się na tyle, ile to będzie możliwe, pomagać ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni w wyniku reprywatyzacji 


– mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej podkreślił, że decyzja w sprawie przyznania odszkodowań lokatorom jest ostateczna. Odszkodowania będzie musiał wypłacić warszawski ratusz. Jeśli władze stolicy w ciągu 14 dni nie złożą skargi, pokrzywdzeni będą mogli zgłaszać się po pieniądze.

źródło: dorzeczy.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Między Trumpem, a nadzieją?
Czy Trump potrafi i czy jest zdolny, zatrzymać koło historii nakręcone przez kroczących odważnie i skutecznie banksterów? Pochodzi z ich gniazda, ich centrum, z Nowego Jorku, dobrze ich zna, jest już doświadczonym miliarderem po 70-ce, który zdobywając prezydenturę i niespodziewanie bijąc ich przedstawicielkę, zaskoczył wszystkich strukturalnie myślących analityków. Trump jest również modelem inteligentnego trybuna, doskonale odczytuje problemy trapiące znaczne rzesze obywateli, nazywa je i oferuje remedium.
avatar
Marek
Budzisz

Bez realnych zmian Ukraina, Mołdawia i Gruzja nigdy nie staną się częścią Zachodu.
Wiele wskazuje na to, że fala pokojowych demonstracji, która doprowadziła już do zmiany rządów w Armenii i w Gruzji dotrze i do innych post sowieckich państw. Zaczynają się protesty w Mołdawii oraz na Ukrainie. Pisałem już wcześniej, iż są tacy analitycy, którzy dopatrują się w tym „ręki Moskwy” i tego rodzaju inspiracji nie można wykluczyć, jednak trzeba też bezstronnie stwierdzić, że tamtejsze elity, najczęściej deklaratywnie prozachodnie, dołożyły niemało starań, aby doprowadzić do zaognienia sytuacji wewnętrznej.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kto ma pamiątki z sypania polskiej Mogiły Mogił?
Wystawa pt. „Kopiec pamięci” zostanie otwarta 6 sierpnia br. i potrwa do 27 stycznia 2019 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.