loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Komisja Weryfikacyjna przyznała pierwsze odszkodowania poszkodowanym w wyniku dzikiej reprywatyzacji
Opublikowano dnia 21.05.2018 13:59
Decyzja komisji dotyczy lokatorów z czterech zreprywatyzowanych nieruchomości: Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43.

screen YT
Komisja zdecydowała o przyznaniu siedmiu odszkodowań na łączną kwotę 216 679, 67 zł. Przyznała też zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. zł córce Jolanty Brzeskiej, zamordowanej w 2011 roku obrończyni praw lokatorów.
 

To jest tylko symboliczny początek. Chcemy dać bardzo jasny sygnał, że nie będzie zgody na niesprawiedliwość. Będziemy starali się na tyle, ile to będzie możliwe, pomagać ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni w wyniku reprywatyzacji 


– mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki.

Szef komisji weryfikacyjnej podkreślił, że decyzja w sprawie przyznania odszkodowań lokatorom jest ostateczna. Odszkodowania będzie musiał wypłacić warszawski ratusz. Jeśli władze stolicy w ciągu 14 dni nie złożą skargi, pokrzywdzeni będą mogli zgłaszać się po pieniądze.

źródło: dorzeczy.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

Ks. Marek Radomski: Ojciec to ten, co rodzi do wartości
Kilka refleksji wokół gali wyboru Nauczyciela Roku
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Górale i prawosławie
Jan Paweł II dał najkrótszy wykład na temat hierarchii ważności spraw, jaka ma obowiązywać w Kościele rzymskokatolickim.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Kolejny przedstawiciel naszej "elyty" na skargach w niemieckich mediach...
W rozmowie ze "Spiegel Online" autor scenariuszy fimowych, Maciej Karpiński mówi o "obawach (strachach) twórców kina w swoim kraju i o próbach wpływania rządu na produkcję filmową".
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.