loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wałęsa nie wyklucza powrotu do Sejmu
Opublikowano dnia 22.05.2018 08:43
Wczoraj w Sejmie pojawił się były prezydent Lech Wałęsa, który spotkał się z protestującymi niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Wałęsa w programie „Fakty po Faktach” w TVN skomentował tę wizytę.

screen video TVP Info
Wałęsa powiedział, że nie wyklucza, iż wróci do protestujących – To musi być zaplanowane i uzgodnione. Mam różne zobowiązania – ocenił Wałęsa.

– Ludzie z obozu tej władzy mogą być u władzy tylko i wyłącznie, kiedy dzielą społeczeństwo, kiedy kłócą je. W innym przypadku nie mają szans na wygranie czegokolwiek, dlatego wykorzystują wszystko po to, aby kłócić – odpowiedział Wałęsa na pytanie w jaki sposób może pomóc niepełnosprawnym.

– Komuniści mordowali nas, ale nie mogli zamordować sumienia, ducha, a oni (...) na Boga się powołują, a to, co wyprawiają to jest tak szkodliwe, że będziemy wieki odrabiać – dodał Lech Wałęsa.

Źródło: tvn24.pl 
kos
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.