loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Chudkiewicz: Rząd powinien wysłać kwiaty Wałęsie
Opublikowano dnia 22.05.2018 09:37
Dzisiaj gościem Aleksandra Wierzejskiego w Telewizji Republika był Maciej Chudkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”. Rozmowa w dużej  mierze dotyczyła wczorajszej wizyty Lecha Wałęsy w Sejmie.  

Telewizja Republika zrzut

– Myślę, że rząd powinien wysłać bukiet kwiatów dla Wałęsy. On od 20 lat, gdzie się nie pojawi, wzbudza politowanie. Jest związany nierozerwalnie z historią Polski, ale kto próbuje współpracować z nim źle na tym wychodzi. 34. dzień protestu, przyjeżdża Wałęsa i mówi, że zaraz musi jechać do Puław na spotkanie, gdzie potem mówi jak obalić rząd PiS. Tam nie dało się wyciągnąć żadnej informacji z tego wczorajszego spotkania –

ocenił Chudkiewicz, który podkreślił, że rząd spełnił część postulatów protestujących.

– Wyrównanie renty socjalnej zostało osiągnięte na początku protestu. Później 500 złotych dodatkowe na dziecko i dorosłych niepełnosprawnych - to nie czysta gotówka, ale można ją dzięki propozycji rządu łatwo oszczędzić. Gdyby pojawił się taki wzrost budżetów, pojawił by się wzrost cen. To by nie rozwiązało systemowo problemu. Nie da się tego zrobić w miesiąc. Było wiele spotkań i rozważano kwestię jak pomagać tym osobom. To, że protest jest wykorzystywany politycznie jest straszne. Sprawa rzucania jajkami pod sejmem to skandal i zdziczenie obyczajów –


zakończył Maciej Chudkiewicz.
Źródło: Telewizja Republika
kos/k
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Między Trumpem, a nadzieją?
Czy Trump potrafi i czy jest zdolny, zatrzymać koło historii nakręcone przez kroczących odważnie i skutecznie banksterów? Pochodzi z ich gniazda, ich centrum, z Nowego Jorku, dobrze ich zna, jest już doświadczonym miliarderem po 70-ce, który zdobywając prezydenturę i niespodziewanie bijąc ich przedstawicielkę, zaskoczył wszystkich strukturalnie myślących analityków. Trump jest również modelem inteligentnego trybuna, doskonale odczytuje problemy trapiące znaczne rzesze obywateli, nazywa je i oferuje remedium.
avatar
Marek
Budzisz

Bez realnych zmian Ukraina, Mołdawia i Gruzja nigdy nie staną się częścią Zachodu.
Wiele wskazuje na to, że fala pokojowych demonstracji, która doprowadziła już do zmiany rządów w Armenii i w Gruzji dotrze i do innych post sowieckich państw. Zaczynają się protesty w Mołdawii oraz na Ukrainie. Pisałem już wcześniej, iż są tacy analitycy, którzy dopatrują się w tym „ręki Moskwy” i tego rodzaju inspiracji nie można wykluczyć, jednak trzeba też bezstronnie stwierdzić, że tamtejsze elity, najczęściej deklaratywnie prozachodnie, dołożyły niemało starań, aby doprowadzić do zaognienia sytuacji wewnętrznej.
avatar
Jerzy
Bukowski

Kto ma pamiątki z sypania polskiej Mogiły Mogił?
Wystawa pt. „Kopiec pamięci” zostanie otwarta 6 sierpnia br. i potrwa do 27 stycznia 2019 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.