loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Chudkiewicz: Rząd powinien wysłać kwiaty Wałęsie
Opublikowano dnia 22.05.2018 09:37
Dzisiaj gościem Aleksandra Wierzejskiego w Telewizji Republika był Maciej Chudkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”. Rozmowa w dużej  mierze dotyczyła wczorajszej wizyty Lecha Wałęsy w Sejmie.  

Telewizja Republika zrzut

– Myślę, że rząd powinien wysłać bukiet kwiatów dla Wałęsy. On od 20 lat, gdzie się nie pojawi, wzbudza politowanie. Jest związany nierozerwalnie z historią Polski, ale kto próbuje współpracować z nim źle na tym wychodzi. 34. dzień protestu, przyjeżdża Wałęsa i mówi, że zaraz musi jechać do Puław na spotkanie, gdzie potem mówi jak obalić rząd PiS. Tam nie dało się wyciągnąć żadnej informacji z tego wczorajszego spotkania –

ocenił Chudkiewicz, który podkreślił, że rząd spełnił część postulatów protestujących.

– Wyrównanie renty socjalnej zostało osiągnięte na początku protestu. Później 500 złotych dodatkowe na dziecko i dorosłych niepełnosprawnych - to nie czysta gotówka, ale można ją dzięki propozycji rządu łatwo oszczędzić. Gdyby pojawił się taki wzrost budżetów, pojawił by się wzrost cen. To by nie rozwiązało systemowo problemu. Nie da się tego zrobić w miesiąc. Było wiele spotkań i rozważano kwestię jak pomagać tym osobom. To, że protest jest wykorzystywany politycznie jest straszne. Sprawa rzucania jajkami pod sejmem to skandal i zdziczenie obyczajów –


zakończył Maciej Chudkiewicz.
Źródło: Telewizja Republika
kos/k
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tatrzańska aplikacja
Jednym z ułatwień jest nabywanie biletów wstępu do TPN przy pomocy telefonów komórkowych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Komornik na Oleandrach
Czy zajęcie przez komornika jednego pomieszczenia w Domu im. Józefa Piłsudskiego na Oleandrach będzie czymś na kształt wsadzenia nogi w drzwi przez jego prawowitego właściciela?
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Jaki patron dla kolebki "Solidarności"?
Wybór patrona dla Stoczni Gdańskiej jest czymś więcej niż nadanie imienia jakiemuś innemu zakładowi pracy w Polsce.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.