loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa w PR24: "Niech PiS odejdzie, bo się duszę" czyli groźny wstrząs anafilaktyczny
Opublikowano dnia 22.05.2018 12:43
Na polskiej scenie politycznej ścierają się obecnie dwie siły. Z jednej strony PiS robi wiele żeby elektorat do siebie zniechęcić, a z drugiej opozycja rozpaczliwie wokół PiS elektorat mobilizuje. O ile w ogóle badania opinii publicznej w zakresie poparcia dla partii politycznych można traktować jako cokolwiek więcej od tandetnego i nieszczególnie śmiesznego festiwalu desperacko nieśmiesznych kabaretów, to wydaje się, że fluktuacje poparcia wynikają właśnie z gry powyższych sił i są konsekwencją tego, komu elektorat uda się w danym momencie bardziej wkurzyć. - mówił Cezary Krysztopa w felietonie dla Polskiego Radia 24

Polskie Radio 24

Wydaje mi się, że prapoczątkiem drażnienia elektoratu Prawa i Sprawiedliwości były prezydenckie weta dotyczące reformy sądownictwa.
(...)
Przedłużający się tandetny serial pod tytułem „Rekonstrukcja rządu” z odwołaniem popularnej premier tego samego dnia kiedy obroniono ją przed wotum nieufności, odebrał poczucie wpływu na władzę, który zapewne wbrew intencjom najlepiej opisał ideolog „obrońców demokracji” prof. Sadurski mówiąc: „O to mam największe pretensje do Kaczyńskiego, że z cynicznych powodów dał nieoświeconemu plebsowi poczucie dostępu do władzy”, ujawniając przy tym gdzie „obrońcy demokracji” mają demokrację, która właśnie na takim wpływie plebsu na władzę ma polegać. Dziwne kontredanse z ochroną życia, jakieś nieciągłości narracji według której z jednej strony mamy dodatkowe miliardy w budżecie, ale żeby wspomóc opiekunów niepełnosprawnych potrzebujemy nowego podatku, mało wiarygodne tłumaczenia, że „ustawa S.447 nie ma znaczenia i Polacy nic się nie stało”. I tak dalej i temu podobne.
(...)
No ale po drugiej stronie mamy Ich. Środowiska polityczne, które nie potrafią złożyć propozycji żadnego pozytywnego programu. Ich jedynym programem jest „szybko, szybko, niech PiS odejdzie, bo się duszę, zobaczcie, już zsiniałem, patrzcie jakie mam drgawki, ratunku, niech ktoś ten PiS zabierze, to groźny wstrząs anafilaktyczny”, a poza tym, wszystko im jedno czy popierają zabijanie niepełnosprawnych, czy pomoc niepełnosprawnym, ważne żeby było dużo dymu i nadzieja na upragniony Majdan w Warszawie, który odda im kradzione kamienice, wyłudzony VAT, ubeckie emerytury, stołki, dotacje i poczucie, że może nie jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, ale jeśli skutecznie udowodnimy, że wyzbyliśmy się jakichkolwiek resztek polskości, to może chociaż zostaniemy uznani za wiceeuropejczyków i z dumnie podniesioną głową wrócimy na pole szparagów u Bauera.
(...)
Tu jednak warto żeby Prawo i Sprawiedliwość zadało sobie pytanie, jak długo opozycja będzie dbała o poparcie dla rządzących? Wszelako, nic nie trwa wiecznie i może warto ten chaos opanować.

- mówił Cezary Krysztopa

Całość audycji do odsłuchania na stronie Polskiego Radia 24

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.