loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Joachim Brudziński: "Kaczyński ma problem z kolanem, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera"
Opublikowano dnia 23.05.2018 08:19
Gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na Jeden" był Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Flickr.com/Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)
Jednym z najważniejszych tematów w programie był stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

– Już w wakacje ubiegłego roku byłem pytany o to, czy to prawda, że Jarosław Kaczyński jest w klinice onkologicznej w Bydgoszczy. Wczoraj dowiedziałem się, właśnie z takiej paskudnej szeptanki, że rzekomo jest w klinice onkologicznej w Gliwicach. Mogę powiedzieć tylko tyle: Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem. To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera i ci wszyscy, łącznie z tymi wszystkimi delfinami czy tymi, którym być może roi się w głowie coś na kształt zamiany premiera Kaczyńskiego albo zastąpienia go na stanowisku szefa partii, muszą uzbroić się w bardzo długą cierpliwość. Kaczyński ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję w niedługim okresie i wróci do intensywnej pracy – powiedział Brudziński.

Szef MSWiA skryktykował na antenie TVN24 dziennikarza Jakuba Sobieniowskiego z TVN.

– Piękniejszej manipulacji, jakiej dokonał red. Sobieniowski ze świecą szukać. Jak rozumiem, ten program, wyszukiwarka, którą dysponujecie, przepracowaliście w dniu wczorajszym, odrobiliście zadanie czy szukaliście, żeby złapać Brudzińskiego na wypowiedziach biorących w ochronę kibiców. Nigdy, będąc w opozycji, nie wypowiadałem się pozytywnie o chuliganerii stadionowej czy bandytów stadionowych – zaznaczył polityk.

– Wypowiedzi zacytowane w „Faktach” TVN dotyczyły protestów ACTA. Tusk krytykując wtedy te protesty, które miały miejsce wokół ACTA, powiedział, że to kibole zorganizowali te zadymy i wtedy odpowiedziałem: tak, następnym razem jak będą protestowały kobiety w ciąży czy matki karmiące, to Tusk też powie, że to kibole. To nazwałem kabaretem. Natomiast nigdy nie nazywałem kabaretem walki policji czy klubów z przestępczością stadionowej chuliganerii – dodał Brudziński.

Źródło: TVN24, 300polityka.pl

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.