loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Będzie kolejna rekonstrukcja w rządzie? 
Opublikowano dnia 23.05.2018 08:32
Według tabloidu „Super Express” premier Mateusz Morawiecki domaga się dymisji kolejnych ministrów w swoim rządzie. Do zmian miałoby dojść aż w czterech resortach. 

Fot. Adam Chelstowski / FORUM
Według „Super Expressu” ma chodzić o ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.  

Tabloid spekuluje, że „wieści o dymisjach w rządzie, m.in. ministra Tchórzewskiego, nasiliły się po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, gdzie zjechali najważniejsi przedstawiciele władz na czele z premierem Morawieckim. Tchórzewski miał podpaść szefowi rządu m.in. za to, że krytykował jego sztandarowy projekt, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe”.

Innym punktem spornym ma być kwestia wpływów nad spółkami Skarbu Państwa.  – Tchórzewski i Jurgiel to zaufani ludzie prezesa PiS, ale tak też mówiło się o Macierewiczu, który został zdymisjonowany. Wszystko w rękach prezesa PiS – twierdzi anonimowy informator „Super Expressu”. 

Komentarza w sprawie odmówiła rzecznik partii Beata Mazurek. 
Źródło: Super Express 
kos/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Czy gryzący dym płonącej w śródmieściu hałdy śmieci faktycznie nie miał wpływu na zdrowie mieszkańców?
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przejęła z Zabrza śledztwo mające wyjaśnić faktyczne przyczyny pożaru hałdy śmieci w stacji przetwarzania odpadów przy ul. Cmentarnej na peryferiach śródmieścia Zabrza. Prowadzenie wszelkich działań w tym zakresie zlecono jednak zabrzańskiej policji, a także powołano biegłego z zakresu pożarnictwa. Śledczy chcą sprawdzić czy ktoś celowo nie wywołał zagrożenia, gdyż w ostatnim czasie w całej Polsce odnotowano całą serię podobnych zdarzeń. Tymczasem właściciel obiektu, firma FCC wydała oświadczenie zapewniające, iż było to zdarzenie losowe powstałe na skutek samozapłonu maszyny do rozdrabniania odpadów. Z kolei mieszkańcy uskarżają się, że od czasu całej akcji, fetor roznoszący się po śródmieściu stał się już po prostu nie do wytrzymania.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Warszawska wersja "Bajek z mchu i paproci"
Ciekawy jestem, co zaproponują kolejni kandydaci, którzy na pewno też będą pytani o przyszłość stalinowskiego reliktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.