loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Będzie kolejna rekonstrukcja w rządzie? 
Opublikowano dnia 23.05.2018 08:32
Według tabloidu „Super Express” premier Mateusz Morawiecki domaga się dymisji kolejnych ministrów w swoim rządzie. Do zmian miałoby dojść aż w czterech resortach. 

Fot. Adam Chelstowski / FORUM
Według „Super Expressu” ma chodzić o ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.  

Tabloid spekuluje, że „wieści o dymisjach w rządzie, m.in. ministra Tchórzewskiego, nasiliły się po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, gdzie zjechali najważniejsi przedstawiciele władz na czele z premierem Morawieckim. Tchórzewski miał podpaść szefowi rządu m.in. za to, że krytykował jego sztandarowy projekt, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe”.

Innym punktem spornym ma być kwestia wpływów nad spółkami Skarbu Państwa.  – Tchórzewski i Jurgiel to zaufani ludzie prezesa PiS, ale tak też mówiło się o Macierewiczu, który został zdymisjonowany. Wszystko w rękach prezesa PiS – twierdzi anonimowy informator „Super Expressu”. 

Komentarza w sprawie odmówiła rzecznik partii Beata Mazurek. 
Źródło: Super Express 
kos/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
avatar
ks. Marek
Radomski

Ks. Marek Radomski: Ojciec to ten, co rodzi do wartości
Kilka refleksji wokół gali wyboru Nauczyciela Roku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Górale i prawosławie
Jan Paweł II dał najkrótszy wykład na temat hierarchii ważności spraw, jaka ma obowiązywać w Kościele rzymskokatolickim.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.