loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Będzie kolejna rekonstrukcja w rządzie? 
Opublikowano dnia 23.05.2018 08:32
Według tabloidu „Super Express” premier Mateusz Morawiecki domaga się dymisji kolejnych ministrów w swoim rządzie. Do zmian miałoby dojść aż w czterech resortach. 

Fot. Adam Chelstowski / FORUM
Według „Super Expressu” ma chodzić o ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.  

Tabloid spekuluje, że „wieści o dymisjach w rządzie, m.in. ministra Tchórzewskiego, nasiliły się po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, gdzie zjechali najważniejsi przedstawiciele władz na czele z premierem Morawieckim. Tchórzewski miał podpaść szefowi rządu m.in. za to, że krytykował jego sztandarowy projekt, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe”.

Innym punktem spornym ma być kwestia wpływów nad spółkami Skarbu Państwa.  – Tchórzewski i Jurgiel to zaufani ludzie prezesa PiS, ale tak też mówiło się o Macierewiczu, który został zdymisjonowany. Wszystko w rękach prezesa PiS – twierdzi anonimowy informator „Super Expressu”. 

Komentarza w sprawie odmówiła rzecznik partii Beata Mazurek. 
Źródło: Super Express 
kos/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.