loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jerzy Bukowski: Co niepełnosprawni sądzą o wczorajszym proteście pod Sejmem?
Opublikowano dnia 27.05.2018 08:30
Przebywające od wielu dni w Sejmie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mają znakomitą okazję, aby jednoznacznie przekonać opinię publiczną, że ich protest ma całkowicie i wyłącznie apolityczny charakter.

morguefile.com
         Przebywające od wielu dni w Sejmie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mają znakomitą okazję, aby jednoznacznie przekonać opinię publiczną, że ich protest ma całkowicie i wyłącznie apolityczny charakter. Coraz częściej pojawiają się bowiem ostatnio zarzuty o to, iż oprócz zrozumiałego domagania się wyższych świadczeń nadmiernie podkreślają oni swój negatywny stosunek do obecnych władz.

        Aby położyć kres takim opiniom wystarczy, żeby zdecydowanie odcięli się od haseł wykrzykiwanych podczas wczorajszej manifestacji poparcia dla nich, która odbyła się przed budynkiem parlamentu oraz od treści niektórych wygłoszonych w jej trakcie przemówień. Ci, którzy przyszli pod Sejm wyrazić swoją solidarność z protestującymi bardzo szybko przekształcili ową szlachetną w intencji demonstrację w antyrządowy wiec. Stężenie nienawiści do rządu Zjednoczonej Prawicy znacznie przekroczyło w jego trakcie poziom, do jakiego przyzwyczaiły nas czysto polityczne zgromadzenia opozycji.

        W taki sposób na pewno nie można pomóc niepełnosprawnym i osobom zajmującym się nimi na co dzień, a jedynie skutecznie utrudnić im rozmowy z przedstawicielami władz państwowych, które dostały mocny argument o upolitycznieniu tego protestu. Już wcześniej jego uczestnikom zdarzały się antyrządowe wypowiedzi, ale to, co obserwowaliśmy wczoraj przekroczyło granicę apolityczności.

         Oczekuję od osób kontynuujących protest w Sejmie szybkiego i jednoznacznego stwierdzenia, że nie życzą sobie, aby ich poświęcenie było tak cynicznie wykorzystywane przez ludzi i środowiska, dla których walka polityczna jest ważniejsza od wszelkich problemów społecznych, a niepełnosprawni służą im wyłącznie jako bezpieczna zasłona.
 

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.