loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Małgorzata Puternicka: Niemiecka ambiwalencja groźbą dla świata?
Opublikowano dnia 17.06.2018 00:26
„I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem.” ŁUK. 16,15 (BW)

morguefile.com
Mocno wzburzył mnie, właśnie ogłoszony, niemiecki raport o stanie pokoju na świecie. Zarówno od strony identyfikacji problemów jak i proponowanych środków zaradczych przeciwko pogłębiającemu się kryzysowi pokoju na świecie. Bo, że z takim kryzysem o czynienia mamy – nikt myślący nie zaprzeczy. Bliski Wschód, Afryka, Azja. Liczba konfliktów zbrojnych na całym świecie jest ogromna. Mówi się o liczbach konfliktów najwyższych od roku 1945.

Od bezczelnej aneksji Krymu przez Rosjan płonie rejon ukraińskiego Donbasu. I co – i nic. Europa spokojnie dba o interes Rosji forsując budowę Nord Stream 2 i zawierając inne, lukratywne kontrakty. W Rosji odbywają Mundial, chociaż możni tego świata doskonale wiedzą, że całość imprezy oparta jest na niebywałej korupcji, podobnej do organizacji Olimpiady w tym kraju.  Nikomu to snu z powiek nie spędza.  

W raporcie eksperci niemieccy wspominają o Krymie: „Krytykują Rosję za aneksję Krymu, w Turcji zaś pod rządami Erdogana "naruszany jest trójpodział władzy i ograniczana wolność obywateli". Także na Węgrzech i w Polsce "coraz bardziej zwiększa się presja na liberalną demokrację".

Czymże jest owa liberalna demokracja, która w Polsce i na Węgrzech jest podobno zagrożona? Brakiem synapsy pomiędzy wolnością osobistą a wolnością polityczną?   Bo przecież nie brakiem demokracji parlamentarnej. Mamy ewidentnie do czynienia z demokracją przedstawicielską, a wyniki wyborów dobitnie wskazują na oczekiwania społeczne.  Ale dajmy spokój rozważaniom o skoślawieniu pojęć demokracji i destrukcji systemów wartości.  Postawienie przykładu Węgier i Polski, jako zagrożenia dla światowego pokoju jest kuriozalne.

Widocznie post liberałom tego post demokratycznego świata i środowiskom lewicowym niezmiennie przeszkadzają państwa o wysokim poziomie tożsamości narodowej.. Bo to mocna zapora dla budowy świata NWO. I tyle.
 
Eksperci dalej stwierdzają, ze „Na świecie jest duże zapotrzebowanie na europejski model wartości - wskazano w raporcie. „
Kolejne kuriozum. Bo przecież ta próba zarażenia świata arabskiego i tzw. Arabska wiosna zaowocowały serią niepokojów, walk i doprowadziły de facto do powstania państw autorytarnych! 

W raporcie znajdziemy też „pocieszające” wieści: otóż okazało się, ze zwiększenie ataków terrorystycznych nie łączy się ze zwiększoną imigracją do Europy.”. „Zdecydowana większość osób, które w latach 2015-2018 dokonały ataków terrorystycznych w Europie, żyje w drugim lub trzecim pokoleniu w Europie" - czytamy w analizie. I to ma być uspokojenie? O czym to świadczy? Ano o tym, że to już 2 lub 3 pokolenie nie utożsamia się ani z krajem pobytu, ani z jego „wartościami”, Czyli integracja jest nigdy nierealizowanym hasłem. „Idea „jedności w różnorodności” będzie charakterystyczna dla tożsamości zbiorowych w Europie; zgodnie z tym scenariuszem, obok narodów i zbudowanej na ich podstawie tożsamości, rozwijać się będzie idea „europejskości” oraz tożsamość europejska. Powstanie „europejskiego pan- -nacjonalizmu” legnie u podstaw nowego rodzaju tożsamości zbiorowej, - realizmowi tworzenia takiej idei przeczy właśnie niemiecki raport. 

Wizja wpuszczenia milionów imigrantów może w kolejnych latach przynosić jeszcze gorsze konsekwencje niż mamy obecnie: dzielnice imigranckie w krajach UE, do których boi się wejść policja, kuloodporne bariery pod wieżą Eiffela, barykady wjazdowe przed deptakami w wielu miastach europejskich, stany wyjątkowe (Francja!)Policję i wojsko z bronią na ulicach… i coraz większe ograniczenia wolności swobód dla mieszkańców państw w UE pod hasłem: obrony wolności! Na które wszyscy się zgadzają w momencie priorytetowej wolności: prawa do życia. 

Eksperci oczywiście poruszają problem napływu imigrantów, tym z Afryki, Azji i Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. 
Remedium na zagrożenia dla światowego pokoju jest współpraca „eksperci namawiają polityków w Berlinie do ścisłej współpracy z innymi państwami Unii zwłaszcza z Francją.”. Jak to przeczytałam, to nie wiedziałam: czy śmiać się czy płakać. 

Francuska polityka wobec Afryki od upadku stref kolonialnych - jest niezmienna. Pod hasłem „ Afryka dla Afrykanów „ kryje się także inne: wojskowe zarządzanie kryzysami oraz polityka gospodarcza. * Zaiste, Francja to świetny doradca. Dał temu dowód prezydent Macron, ganiąc Włochów za odprawienie od swoich granic …niemieckiego statku z imigrantami z Afryki. Czy zdecydowana reakcja premiera Conti na te zarzuty doprowadziła do konceptu na osi Wiedeń-Paryż Rzym? „Prezydent Francji Emmanuel Macron przyjął w piątek w Pałacu Elizejskim nowego premiera Włoch Giuseppe Contego. Tematem spotkania był kryzys migracyjny. Aby ograniczyć napływ ludzi do UE, obaj przywódcy popierają plan stworzenia europejskich centrów dla migrantów w krajach pochodzenia”. Po 3 latach kryzysu migracyjnego dochodzą do wniosków wysuwanych od lat przez PiS, oficjalnie po raz pierwszy zaprezentowanych w przez premier Beatę Szydło w 2015 roku w Brukseli. „**
Reasumując można spokojnie ten raport wyrzucić do kosza i poczekać na realny opis tak zagrożeń jak i narzędzi, mogących te zagrożenia rzeczywiście zniwelować. 

Bo póki co ta niemiecka analiza, jak i przywoływane przez zagorzałych liberałów bliżej niedoprecyzowane „wartości europejskie” na bazie różnorodności – przypominają mi historyjkę saudyjskiego multimilionera. Otóż oskarżony o gwałt na 18-latce bronił się w następujący sposób: nastolatka pociągnęła go za głowę, potknął się i na nią upadł. Obecność spermy w pochwie nastolatki wyjaśnił „wysunięciem się samoistnym przyrodzenia w trakcie upadku” i pozostawieniem resztek płynu ustrojowego pochodzących z poprzednio odbytego stosunku. 

Sąd brytyjski multimilionera zwolnił od odpowiedzialności. UE nie kontestowała tego wyroku. Choć do niezależności od statusu oskarżonego było w tym wyroku niezwykle daleko. Podobnie jak od rozumu.  ·* Politolog Albert Bourgi w artykule zatytułowanym Contrats, cadeaux, champagne et diplomatie musclée, opublikowanym w tygodniku brytyjskim „The Economist”, mówi wręcz o „perfidii sieci powiązań wykorzystywanych w stosunkach z Afryką Subsaharyjską od trzydziestu lat”4. Polski badacz Marcin W. Solarz podkreśla szczególne znaczenie francuskojęzycznej części kontynentu dla Paryża, które było określane wymownymi terminami – pays du champ, pays de l’ex-champ, chasse gardée, domaine reservé, pré-carré – wskazującymi na wyłączność francuskiej strefy wpływu, „zamkniętej zarówno dla wrogów, jak i dla sojuszników” (Solarz 2004: 51).

**Chcemy poważnie porozmawiać z Turcją, jakie są możliwości, aby Turcja współpracowała z Unią Europejską w celu zatrzymania tej fali. W jaki sposób można pomóc Turcji, aby emigrantów i uchodźców zatrzymać w państwach bezpiecznych, a Turcja jako państwo należące w końcu do NATO - nasz najbliższy sojusznik w tamtym regionie - musi być traktowana jako państwo bezpieczne - powiedział w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski

Małgorzata Puternicka
 

http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-raport-na-temat-pokoju-na-swiecie-przygnebiajace-wnioski,nId,2594672#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

https://pl.globalvoices.org/2013/03/od-gabonu-do-mali-historia-francuskich-interwencji-wojskowych-w-afryce/#

http://mazowsze.hist.pl/28/Zeszyty_Naukowe_Ostroleckiego_Towarzystwa_Naukowego/1037/2015/37394/

http://fakty.interia.pl/swiat/news-europejskie-centra-dla-migrantow-w-krajach-pochodzenia-tego-,nId,2594863

https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-stanowisko-polski-ws-emigrantow-niezmienne-6027711689487489a

https://www.tvp.info/23195301/tlumaczyl-ze-potknal-sie-i-upadl-na-dziewczyne-saudyjski-milioner-oczyszczony-z-zarzutu-zgwalcenia-18latki

http://omp.org.pl/artykul.php?artykul=26

https://kulturaliberalna.pl/2018/02/20/luce-puchejda-przyszlosci-liberalnej-demokracji/

http://krytykapolityczna.pl/swiat/ue/europejskie-wartosci-polska-sankcje-ue/

https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/family-residence-rights/index_pl.htm

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Lewandowski

Kaźmierczak w Radzie Dialogu Społecznego. To groteska
Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, która stała się organizacją reprezentatywną i weszła do Rady Dialogu Społecznego, dał się poznać w 2013 roku, gdy w liście do Piotra Dudy, szefa Solidarności napisał, że przedsiębiorcy mają w dupie płacę minimalną i jak trzeba będą zatrudniać na czarno. Teraz ogłasza tezę, że z powodu wprowadzenia ograniczenia handlu w niedzielę upadnie w 2018 r. 15 tys. małych i średnich sklepów. A to manipulacja.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Parlament Europejski woli rozmawiać o Czechach czy Polsce, a nie o Francji…"
Jeszcze gorzej potraktowano propozycję, którą zgłosiłem w imieniu grupy politycznej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów odnośnie „Kryzysu demokracji we Francji”. Zawnioskowałem o to na początku ostatniej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiej w Strasburgu, proponując, aby debata odbyła się w środę. Uzasadniałem, że skoro demonstracje w tym jednym z dwóch największych krajów UE trwają cztery weekendy z rzędu, skoro wzięły w niej udział setki tysięcy obywateli, skoro doszło do aresztowań paru tysięcy osób, a w zamieszkach rannych zostało niemal 900 osób − to europarlament nie może o tym milczeć. Podkreśliłem, że skoro parlament zajmował się sytuacją w Polsce i na Węgrzech, ostatnio w Rumunii, a nawet chwilę wcześniej przyjął wniosek grupy Zielonych o debatę na temat sytuacji w Republice Czeskiej (w kontekście premiera Czech Andreja Babisza), to nie może milczeć o krajach Europy Zachodniej, w tym Francji. Inaczej − argumentowałem – pojawią się zarzuty o hipokryzję i podwójne standardy europarlamentu. Propozycję EKR poddano pod głosowanie, ale – wbrew głosowaniom wcześniejszym – przewodniczący PE, Włoch Antonio Tajani nie podjął decyzji o głosowaniu elektronicznym, lecz o głosowaniu tzw. „optyczną większością” czyli przez podniesienie rąk.
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek K. Matysiak: "Pacyfikacja internowanych w więzieniu w Kwidzynie w 1982 r, cz.2"
Z niepokojem nadsłuchiwaliśmy głosów i kroków. Słyszeliśmy łoskot kolejno otwieranych drzwi cel, kanonadę wrzasków i krzyków, szczekanie psa, po czym zawodzenia, odgłos zadawanych razów tupot i jęki, nawet szloch kolegów przebiegających „ścieżkę zdrowia”. Nawet łoskot upadających ciał, wszystko to przerywane wybuchami salw śmiechu ze strony dobrze bawiących się oprawców. Mieliśmy dużo szczęścia i ocaleliśmy dzięki temu, że wcześniej samowolnie zajęliśmy celę, która w planie więziennym przeznaczona była zwykle na jadalnię. Dlatego obeznani z rozkładem więziennych cel zostawili nas w spokoju myśląc, że tam nikogo nie było...

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.