loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Piotr Duda: Pracownicy budżetówki dostają jałmużnę, to nie do przyjęcia!
Opublikowano dnia 21.06.2018 17:03
Przewodniczący Solidarności udzielił wywiadu PR 24. Piotr Duda mówił m.in. o żądaniach podwyżek dla pracowników budżetówki i o wtorkowej gali „Człowiek Roku 2017 Tygodnika Solidarność”.

Solidarność

- Mimo wielu pozytywnych aspektów, które wspólnie z rządem PiS udało nam się zrealizować, to sprawa odmrożenia wynagrodzeń pracowników budżetówki jest na poziomie katastrofalnym. To, co dostają ci ludzie, to nie są wynagrodzenia. To jałmużna, albo wręcz zapomoga

- stwierdził w radiu Piotr Duda.

- Nie widać ze strony PiS żadnych pozytywnych działań, które miały by iść w stronę odmrożenia wskaźników. Są tylko zapowiedzi, a my chcemy konkretów, by wszyscy pracownicy budżetówki dostali większe wynagrodzenia. Jeżeli rząd nie podejmie z nami rozmów w tym temacie, to Komisja Krajowa upoważniła Prezydium do przygotowania harmonogramu akcji protestacyjnej. Solidarność potrafi walczyć o swoje. Cała budżetówka leży na łopatkach, żądamy podniesienia ich wynagrodzeń

- mówił przewodniczący „S” w PR 24.

- Jeżeli chcemy być obsługiwani w urzędach państwowych przez osoby merytoryczne, to powinni oni dostawać satysfakcjonujące wynagrodzenia. Dzisiaj większość urzędników zarabia na poziomie najniższego wynagrodzenia. Wszystkim ta podwyżka się należy

- podkreślił Piotr Duda.

Przewodniczący Solidarności mówił także o tym, że związki otrzymały od ministerstwa propozycję ustalenia wynagrodzenia minimalnego w 2019 r. na 2220 zł.

- To nie do przyjęcia. 2272 zł to nasza propozycja 

- dodał Duda.

Piotr Duda wrócił także do wtorkowej gali w Zakopanem, gdzie przyznano nagrodę „Człowiek Roku 2017 Tygodnika Solidarność”, która trafiła do metropolity krakowskiego.

- Abp Marek Jędraszewski jest człowiekiem, który widzi problemy społeczne i widzi że Solidarność stara się je rozwiązywać

- tłumaczył wybór przewodniczący „S”.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: MOJE TYPY 2018
Jeśli Ona jest bohaterką, zasługującą na ustanowienie Roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz, to kim my jesteśmy?
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.