loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sąd wydał wyrok. Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać Radosława Sikorskiego
Opublikowano dnia 25.06.2018 11:19
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Radosława Sikorskiego wobec Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie musi przepraszać za słowa o „zdradzie dyplomatycznej”, zdaniem sądu nie było naruszenia dóbr osobistych. Wyrok jest nieprawomocny.

screen YT
Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego za swe wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej. 
 

Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego – zdrada dyplomatyczna


– powiedział w październiku 2016 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Onetu. Radosław Sikorski domagał się od prezesa PiS przeprosin w PAP i na łamach portalu Onet.pl za te słowa. W jego ocenie naruszały one jego dobre imię, cześć i godność. Sikorski domagał się też od pozwanego 30 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Fundacji dla Polski.

źródło: dorzeczy.pl, onet.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.