loading
Proszę czekać...
Włoskie Ministerstwo Zdrowia zlikwidowało obowiązkowe zaświadczenia dotyczące szczepionek
Opublikowano dnia 10.07.2018 10:04
Włoscy rodzice, chcący zapisać swoje pociechy do szkoły, nie będą musieli pokazywać zaświadczeń o tym, że ich dzieci otrzymały dziesięć obowiązkowych szczepień. Taką informację podała włoska minister zdrowia.

Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Co roku do 10 lipca rodzice mieli obowiązek dostarczenia szkołom odpowiedniej dokumentacji dotyczącej szczepień swoich pociech. Teraz wystarczy ich słowne zapewnienie, że dziecko zostało zaszczepione – powiedziała minister Giulia Grillo.

 

Grillo podała na konferencji, że sama jest w pierwszej ciąży, stwierdziła że ​„oczywiście” jej dziecko otrzyma wymagane szczepienia. Natomiast nie ma już obowiązku dostarczania dokumentacji medycznej. Szefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że jest to „uproszczenie zasad” dla rodziców.

 

Jej poprzedniczka, Beatrice Lorenzin denerwowała się, że oparcie się jedynie na słownym zapewnieniu rodziców „nie zapewni, że dzieci w szkole będą rzeczywiście bezpieczne”.

 

Włoski Narodowy Instytut Zdrowia (ISS) zaznaczył, że „ważne jest, aby nie narażać na szwank dobrego zdrowia wszystkich”, szczególnie dzieci, które ze względów medycznych nie mogą być szczepione.

 

Grillo przypomniała,żeby rodziny nie składały fałszywych oświadczeń na temat szczepień swoich dzieci, ale skontaktowały się z ministerstwem zdrowia, jeśli mają „uzasadnione wątpliwości”.

Źródło: thelocal.it, pch24.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Popularny podróżnik zawiódł własny elektorat"
Raczej mało kto uwierzy, że zgadzając się na wpisanie swojego nazwiska na listę wyborczą naprawdę nie wiedział, z jakimi obowiązkami wiąże się sprawowanie mandatu radnego.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Dokąd zmierza Angela Merkel?"
Przedostatnia w tym roku sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu upłynęła pod znakiem wystąpienia kanclerz RFN Angeli Merkel. Sporo wody w Renie i Sekwanie upłynęło od jej ostatniego przemówienia w europarlamencie – była to wspólna wizyta z ówczesnym prezydentem Francji Françoisem Hollande’em w październiku roku 2015.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.