loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Włoskie Ministerstwo Zdrowia zlikwidowało obowiązkowe zaświadczenia dotyczące szczepionek
Opublikowano dnia 10.07.2018 10:04
Włoscy rodzice, chcący zapisać swoje pociechy do szkoły, nie będą musieli pokazywać zaświadczeń o tym, że ich dzieci otrzymały dziesięć obowiązkowych szczepień. Taką informację podała włoska minister zdrowia.

Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Co roku do 10 lipca rodzice mieli obowiązek dostarczenia szkołom odpowiedniej dokumentacji dotyczącej szczepień swoich pociech. Teraz wystarczy ich słowne zapewnienie, że dziecko zostało zaszczepione – powiedziała minister Giulia Grillo.

 

Grillo podała na konferencji, że sama jest w pierwszej ciąży, stwierdziła że ​„oczywiście” jej dziecko otrzyma wymagane szczepienia. Natomiast nie ma już obowiązku dostarczania dokumentacji medycznej. Szefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że jest to „uproszczenie zasad” dla rodziców.

 

Jej poprzedniczka, Beatrice Lorenzin denerwowała się, że oparcie się jedynie na słownym zapewnieniu rodziców „nie zapewni, że dzieci w szkole będą rzeczywiście bezpieczne”.

 

Włoski Narodowy Instytut Zdrowia (ISS) zaznaczył, że „ważne jest, aby nie narażać na szwank dobrego zdrowia wszystkich”, szczególnie dzieci, które ze względów medycznych nie mogą być szczepione.

 

Grillo przypomniała,żeby rodziny nie składały fałszywych oświadczeń na temat szczepień swoich dzieci, ale skontaktowały się z ministerstwem zdrowia, jeśli mają „uzasadnione wątpliwości”.

Źródło: thelocal.it, pch24.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Jewropejska Prawda" broni dziennikarza zwolnionego z Biełsatu
"Jewropejska Prawda" (dodatek do lewackiej "Ukraińskiej Prawdy") ujęła się za zwolnionym pracownikiem telewizji Biełsat (Białorusinem), który opublikował na fejsie (i złośliwie skomentował) to słynne już zdjęcie Prezydenta Dudy z wizyty w Waszyngtonie, podpisującego na stojąco dokument. Decyzja - powiem szczerze - dość zaskakująca. Dotąd szefowa tej stacji, pani Agnieszka Romaszewska, raczej wykazywała dużo tolerancji wobec swych pracowników, wśród których nie brakuje KODziarzy, w każdym razie nie kryjących, choćby tu na fejsie, swoich antyrządowych poglądów.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.