loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Włoskie Ministerstwo Zdrowia zlikwidowało obowiązkowe zaświadczenia dotyczące szczepionek
Opublikowano dnia 10.07.2018 10:04
Włoscy rodzice, chcący zapisać swoje pociechy do szkoły, nie będą musieli pokazywać zaświadczeń o tym, że ich dzieci otrzymały dziesięć obowiązkowych szczepień. Taką informację podała włoska minister zdrowia.

Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Co roku do 10 lipca rodzice mieli obowiązek dostarczenia szkołom odpowiedniej dokumentacji dotyczącej szczepień swoich pociech. Teraz wystarczy ich słowne zapewnienie, że dziecko zostało zaszczepione – powiedziała minister Giulia Grillo.

 

Grillo podała na konferencji, że sama jest w pierwszej ciąży, stwierdziła że ​„oczywiście” jej dziecko otrzyma wymagane szczepienia. Natomiast nie ma już obowiązku dostarczania dokumentacji medycznej. Szefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że jest to „uproszczenie zasad” dla rodziców.

 

Jej poprzedniczka, Beatrice Lorenzin denerwowała się, że oparcie się jedynie na słownym zapewnieniu rodziców „nie zapewni, że dzieci w szkole będą rzeczywiście bezpieczne”.

 

Włoski Narodowy Instytut Zdrowia (ISS) zaznaczył, że „ważne jest, aby nie narażać na szwank dobrego zdrowia wszystkich”, szczególnie dzieci, które ze względów medycznych nie mogą być szczepione.

 

Grillo przypomniała,żeby rodziny nie składały fałszywych oświadczeń na temat szczepień swoich dzieci, ale skontaktowały się z ministerstwem zdrowia, jeśli mają „uzasadnione wątpliwości”.

Źródło: thelocal.it, pch24.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciw "nacjonalistycznym" rządom Polski
Niemieccy artyści i politycy podpisują petycję przeciwko: "prawicowo-nacjonalistycznym rządom Polski, Węgier i Austrii, które próbują zaprząc scenę artystyczną do swych [politycznych] celów" i ograniczają wolność artystyczną.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Blisko 70% Polaków pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową
Ukazał się właśnie raport sporządzony przez Krajowy Rejestr Długów (KRD) pod tytułem „Raport statystycznego Polaka” za rok 2017, z którego wynika, że aż 68% mieszkańców naszego kraju pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a tylko 22% przyznało, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: iluzjonista
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.