loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Adam Andruszkiewicz: Bardzo wielu polityków Platformy są to ludzie powiązani z Niemcami, Tusk...
Opublikowano dnia 15.07.2018 10:45
W programie "Woronicza 17" Adam Andruszkiewicz mówił m.in. na temat postawy prezydenta USA wobec sojuszników na szczycie NATO.

print screen TT
Świat zachodni, głównie Niemcy, stawiają tak sprawę do Stanów Zjednoczonych, że dajcie nam bezpieczeństwo, zabezpieczcie nam wolny handel, zatrzymajcie swoje bazy wojskowe, ale wy za to nic nie dostajecie (…) dogadują się z Rosją nad naszymi głowami i Donald Trump mówi - dość tego!
- komentował poseł.
 
Zawsze ta dłoń niemiecko-rosyjska nad tą polską głowa jest podawana (…) i sami jesteśmy za słabi, żeby tą dłoń rozerwać, ale przychodzi nam z pomocą prezydent najsilniejszego państwa świata, więc bylibyśmy frajerami, gdybyśmy z tego nie skorzystali (…) i w związku z powyższym że w tym przetasowaniu geopolitycznym Polska ma szansę wyjść na prawdziwego lidera Europy Śr.-Wsch. (…) w mojej opinii, tutaj w Polsce uruchamiają się politycy, którzy nie chcą, żeby tak było
- uznał.
 

Bardzo wielu polityków Platformy są to ludzie powiązani z Niemcami, Tusk był powiązany z Niemcami, (…) Pan Trzaskowski dzisiaj mówi, żeby nie budować CPK pod Warszawą, bo jest w Berlinie, to nie jest przypadek z jego głupoty wyłącznie, to jest przede wszystkim celowa gra, bo oni wszyscy reprezentują interesy niemieckie na terenie Polski. Przypominam, że dla Pana Trzaskowskiego w Warszawie spotkania otwarte z obywatelami współorganizuje Fundacja Adenauera, państwowa niemiecka fundacja finansowana z budżetu Republiki Federalnej Niemiec
- dodał.
 

adg

źródło: TT/TVPInfo

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.