loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Lament w TVN: "Jesteśmy trucizną w organizmie europejskim. Schodzę do podziemia. Jesteśmy w d."
Opublikowano dnia 15.07.2018 12:54
- Jak wszyscy Polacy martwimy się sytuacją polityczną, martwimy się... Mój mąż obsesyjnie matwi się, że wyjdziemy z Unii, więc... - mówiła dziennikarka Gazety Wyborczej Magdalena Grzebałkowska w "Drugim Śniadaniu Mistrzów" w TVN24 w 550. rocznicę polskiego parlamentaryzmu.

screen TVN24.pl

- Jeżeli król Herod organizuje zabawę dla dzieci w przedszkolu, to jest niewiarygodne, tak? I tu jest jakby dokładnie to samo. A żeby już dokładnie i precyzyjnie odpowiedzieć na twoje pytanie, to ja się obawiam, że to już tak będzie zawsze


- mówił Antoni Pawlak, wydawca i były wieloletni rzecznik prasowy Pawła Adamowicza, obecnie jego doradca

- A potem jak my dojdziemy do władzy...


- mówi red. Grzebałkowska [Gazeta Wyborcza]

- My nie dojdziemy


- odpowiada Antoni Pawlak, współpracownik prezydenta Gdańska

(...)

- To wszystko co się tam dzieje, to ja myślę, że tam korki szampana codziennie strzelają na Kremlu, że Putin zaciera ręce, bo po pierwsze pokazujemy naszą taką ... pokazujemy sami naszą nacjonalistyczną twarz. A po drugie my jesteśmy taką trucizną w tym organizmie europejskim. To trudno żeby z tego się nie cieszyć. Wszyscy, którzy chcą słabej Europy, trzymają ręce za Polskę i Węgry


- mówił Cezary Łazarewicz laureat Nagrody Roku i... Hieny Roku SDP za tekst o ojcu Braci Kaczyńskich.

(...)

- A to nie jest trochę tak... można powiedzieć brzydki wyraz?... że jesteśmy trochę w dupie i się zaczynamy urządzać? Że dostaliśmy już tak strasznie, że już nie widzimy nadziei? 


- pytała Magdalena Grzebałkowska

(...)

- Kopanie się z koniem, ono jest trudne. Ile razy możesz pójść na manifestację pod sejm? Ile razy możesz podpisać list protestacyjny? 


- pytał Cezary Łazarewicz

(...)

- Wiecie kiedy młodzi dołączą do nas, ja też jestem młoda kurcze, ale ci młodsi? Jak internet by im wyłączyć. 


- mówiła Grzebałkowska

W programie uczestniczyła również Ewa Winnicka publicystka Polityki

  Źródło: TT, tvn24.pl

cyk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.