loading
Proszę czekać...
Mecz finałowy Mistrzostw Świata "Rosja 2018" wygrała drużyna Francji
Opublikowano dnia 15.07.2018 18:01
Po silnych emocjach Francja została mistrzem świata w piłce nożnej. Drużyny Francji i Chorwacji spotkały się dziś po raz szósty. Do tej pory dwa spotkania zakończyły się remisem, a cztery wygrała Francja.

YT, print screen
W pierwszej połowie padły na stadionie trzy bramki - samobójczy gol Chorwata Mandzukićia w 18. minucie meczu, bramka dla Chorwacji strzelona przez Ivana Pesićia w 28. minucie oraz gol z rzutu karnego, strzelony przez Griezmanna w 38. minucie. Końcowy wynik wynosił 2:1 dla Francji.

W drugiej połowie pierwsza bramka padła dopiero w 59. minucie - Pogba podniósł bilans goli na 3:1 dla Francji. 6 minut później Mbappe zdobył Francuzom kolejną bramkę.

W 69. minucie Chorwat Mario Mandzukić, który na początku meczu nie przysłużył się swojej drużynie strzelając samobójczą bramkę, tym razem stanął na wysokości zadania i podniósł wynik meczu do 4:2.

Emocjonujący mecz o puchar mistrza świata zakończył się wynikiem 4:2 dla Francji.