loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] prof. Matczak rewolucyjnie: Jeśli część sędziów nie uznaje prawa, to traci ono przymiot prawa
Opublikowano dnia 16.07.2018 15:56
"Prawodawca uchwala pewne rozwiązania, ale po drugiej stronie musi nastąpić uznanie tego prawa. Jeżeli duża grupa sędziów nie uznaje tego prawa, to to prawo traci przymiot prawa" - twierdzi polski prawnik i wykładowca prof. Marcin Matczak. Czyżby stawiał władzę sądowniczą wyżej od legalnie wybranej władzy ustawodawczej?

prof. Matczak, screen YT

Wyobraża pan sobie, że część prawników w Polsce nie uznaje Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego?


- spytał redaktor Bartosz Węglarczyk.
 

Tak, wyobrażam sobie. Prawodawca uchwala pewne rozwiązania, ale po drugiej stronie musi nastąpić uznanie, tego prawa. Jeżeli duża grupa sędziów nie uznaje tego prawa, to to prawo traci przymiot prawa


- odpowiedział prof. Matczak. 
 
raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.