loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Jerzy Kwieciński: "Będą fundusze na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego"
Opublikowano dnia 17.07.2018 12:50
Polska będzie miała możliwość wykorzystania unijnych środków na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Youtube.com/Polskie Radio

Kwieciński zaznaczył, że nie będzie to port lotniczy, ale również główny arteria kolejowa i drogowa. CPK ma się znajdować między Warszawą a Łodzią

 

Minister na antenie radiowej Jedynki podkreślił, że budowa nowego portu znajduje uznanie w oczach wielu ekspertów europejskich i światowych.

 

 

To główny instrument finansowy Komisji Europejskiej przeznaczony na działania dotyczące transeuropejskich sieci transportowych, czyli głównych sieci komunikacyjnych. To oznacza, że będziemy mogli wykorzystać fundusze europejskie na finansowanie tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że cały Centralny Port Komunikacyjny to nie będzie tylko port lotniczy, ale również nasz główny węzeł kolejowy i drogowy powiedział minister 

Szef resortu inwestycji i rozwoju skomentował  sprawę dalszego funkcjonowania lotniska Fryderyka Chopina na Okęciu. Jak stwierdził, nigdy nie zdarzyło się, że lotnisko, które było wykorzystywane zamierało od razu. Przesunięcie ruchu lotniczego będzie następowało płynnie.

Nowe lotnisko ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie.

Źródło: Polskie Radio, radiomaryja.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.