loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Jerzy Kwieciński: "Będą fundusze na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego"
Opublikowano dnia 17.07.2018 12:50
Polska będzie miała możliwość wykorzystania unijnych środków na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Youtube.com/Polskie Radio

Kwieciński zaznaczył, że nie będzie to port lotniczy, ale również główny arteria kolejowa i drogowa. CPK ma się znajdować między Warszawą a Łodzią

 

Minister na antenie radiowej Jedynki podkreślił, że budowa nowego portu znajduje uznanie w oczach wielu ekspertów europejskich i światowych.

 

 

To główny instrument finansowy Komisji Europejskiej przeznaczony na działania dotyczące transeuropejskich sieci transportowych, czyli głównych sieci komunikacyjnych. To oznacza, że będziemy mogli wykorzystać fundusze europejskie na finansowanie tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że cały Centralny Port Komunikacyjny to nie będzie tylko port lotniczy, ale również nasz główny węzeł kolejowy i drogowy powiedział minister 

Szef resortu inwestycji i rozwoju skomentował  sprawę dalszego funkcjonowania lotniska Fryderyka Chopina na Okęciu. Jak stwierdził, nigdy nie zdarzyło się, że lotnisko, które było wykorzystywane zamierało od razu. Przesunięcie ruchu lotniczego będzie następowało płynnie.

Nowe lotnisko ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie.

Źródło: Polskie Radio, radiomaryja.pl

GT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wychowawcza misja Chelsea
Zamiast karać swoich kibiców zakazami stadionowymi Chelsea będzie im organizować wycieczki edukacyjne do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.