loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Były minister finansów Jacek Rostowski stanie dzisiaj przed komisją ds. Amber Gold
Opublikowano dnia 18.07.2018 08:48
Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dzisiaj byłego wicepremiera i szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego. Jego zeznania kończą wątek świadków związanych ze służbą skarbową.

fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność

Będzie nas interesować jego wiedza na temat sprawy Amber Gold oraz działania, jakie podjął 


- wskazywała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann. Rostowski dotychczas twierdził, że ws. Amber Gold zaniedbań dopuściły się m.in. gdańskie urzędy skarbowe i UOKiK. Odpowiedzialnością obarczył również gdańską prokuraturę.
 

Gdyby prokuratura w odpowiednim momencie zadziałała tak, jak powinna była zadziałać, problemu spółki Amber Gold by nie było


- przekonywał Rostowski.
 

Jacek Rostowski jest bardzo doświadczonym politykiem, sprawnym retorycznie, który z całą pewnością przyjdzie na to przesłuchanie doskonale przygotowany. Będzie wiedział o czym może mówić, jakie sprawy należy przemilczeć, czego nie pamiętać, a co pamiętać ze wszystkimi szczegółami, żeby wyjść z tego przesłuchania z twarzą. Znając także jego wyrazisty sposób bycia nie da sobie byle czego wmówić. Będzie to z całą pewnością bardzo ciekawe starcie


- ocenił Robert Wąsik, dziennikarz tysol.pl w rozmowie z Polskim Radiem 24. Redaktor dodał, że zeznania ministra raczej nie wniosą do sprawy nic nowego.
 

Poprzednia ekipa rządząca ucieka od odpowiedzialności za tę aferę. Słuchając przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold można odnieść wrażenie, że urzędnikom i politykom "jest przykro",  jednak - mimo oczywistych i rażących zaniedbań - w żaden sposób nie czują się winni. A częsta odpowiedź "nie wiem, nie pamiętam, nie jestem w stanie sobie przypomnieć" na najbardziej niewygodne kwestie, choć frustruje zarówno opinię publiczną, jak i członków komisji, jest dla nich bardzo wygodną tarczą obronną


- dodał redaktor.

raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.