loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Były minister finansów Jacek Rostowski stanie dzisiaj przed komisją ds. Amber Gold
Opublikowano dnia 18.07.2018 08:48
Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dzisiaj byłego wicepremiera i szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego. Jego zeznania kończą wątek świadków związanych ze służbą skarbową.

fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność

Będzie nas interesować jego wiedza na temat sprawy Amber Gold oraz działania, jakie podjął 


- wskazywała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann. Rostowski dotychczas twierdził, że ws. Amber Gold zaniedbań dopuściły się m.in. gdańskie urzędy skarbowe i UOKiK. Odpowiedzialnością obarczył również gdańską prokuraturę.
 

Gdyby prokuratura w odpowiednim momencie zadziałała tak, jak powinna była zadziałać, problemu spółki Amber Gold by nie było


- przekonywał Rostowski.
 

Jacek Rostowski jest bardzo doświadczonym politykiem, sprawnym retorycznie, który z całą pewnością przyjdzie na to przesłuchanie doskonale przygotowany. Będzie wiedział o czym może mówić, jakie sprawy należy przemilczeć, czego nie pamiętać, a co pamiętać ze wszystkimi szczegółami, żeby wyjść z tego przesłuchania z twarzą. Znając także jego wyrazisty sposób bycia nie da sobie byle czego wmówić. Będzie to z całą pewnością bardzo ciekawe starcie


- ocenił Robert Wąsik, dziennikarz tysol.pl w rozmowie z Polskim Radiem 24. Redaktor dodał, że zeznania ministra raczej nie wniosą do sprawy nic nowego.
 

Poprzednia ekipa rządząca ucieka od odpowiedzialności za tę aferę. Słuchając przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold można odnieść wrażenie, że urzędnikom i politykom "jest przykro",  jednak - mimo oczywistych i rażących zaniedbań - w żaden sposób nie czują się winni. A częsta odpowiedź "nie wiem, nie pamiętam, nie jestem w stanie sobie przypomnieć" na najbardziej niewygodne kwestie, choć frustruje zarówno opinię publiczną, jak i członków komisji, jest dla nich bardzo wygodną tarczą obronną


- dodał redaktor.

raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wychowawcza misja Chelsea
Zamiast karać swoich kibiców zakazami stadionowymi Chelsea będzie im organizować wycieczki edukacyjne do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.