loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Rz" nieoficjalnie: Schetyna, Lubnauer mają nowego kandydata na prezydenta Wrocławia.Ujazdowski porzucony
Opublikowano dnia 22.07.2018 23:06
Rzeczpospolita, opierając się na nieoficjalnych źródłach, twierdzi, że na poniedziałkowej konferencji prasowej, Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer mają ogłosić wspólnego kandydata na prezydenta Wrocławia, i że będzie to kandydat wskazany przez Nowoczesną. Problem w tym, że do tej pory kandydatem Platformy był Kazimierz Michał Ujazdowski, który opuścił szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Jako pierwsza informację miała podać Gazeta Wrocławska.

screen YouTube
Wcześniej oficjalnym kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia był Michał Jaros, który rozważa również start jako kandydat niezależny, a nawet wystąpienie z partii. Inną opcją miałoby być poparcie Jacka Sutryka, kandydata wspieranego przez Rafała Dudkiewicza, obecnie dyrektora jednego z departamentów w urzędzie miejskim.

Którakolwiek by to jednak kandydatura nie była, Kazimierz Michał Ujazdowski zapewne straci szanse na wrocławską prezydenturę.

Źródło: RP.pl/k
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wychowawcza misja Chelsea
Zamiast karać swoich kibiców zakazami stadionowymi Chelsea będzie im organizować wycieczki edukacyjne do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.