loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
PiS zablokuje referendum prezydenta? "Rzeczpospolita": Oficjalnie powodem będzie termin głosowania
Opublikowano dnia 23.07.2018 08:41
Jak donosi gazeta, Senat ma odrzucić wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowanie referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji.

Jakub Szymczuk/ KPRP
Sceptyczny ton PiS dotyczący prezydenckiej inicjatywy przebija się w mediach od dłuższego czasu.
 

W zakresie wskazanego terminu przeprow.referendum będzie niezmiernie trudne-na co wskazywała PKW.Idea pytań jest jak najbardziej słuszna.To  dec.Senatu czy ref.będzie czy nie.PiS musi się liczyć z realiami-trudno będzie połączyć referendum ze świętem niepodległości


- napisała w piątek Beata Mazurek na Twitterze (pisownia oryginalna).
 
Dziennik przypomina także słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że "wszystko wskazuje na to", że senatorowie odrzucą wniosek prezydenta.
 

Jeśli senatorowie PiS odrzucą wniosek prezydenta – a wszystko na to wskazuje – to zapewne tłumaczeniem będzie właśnie termin i jego nałożenie się z obchodami 100-lecia niepodległości


- mówił Jarosław Kaczyński. W związku z powyższymi wypowiedziami, dziennik skonkludował, że referendum konsultacyjne ws. konstytucji nie odbędzie się. 

Oficjalną decyzję w tej sprawie Senat ma podjąć w tym tygodniu.

źródło: rp.pl

raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wychowawcza misja Chelsea
Zamiast karać swoich kibiców zakazami stadionowymi Chelsea będzie im organizować wycieczki edukacyjne do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.