loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
PiS zablokuje referendum prezydenta? "Rzeczpospolita": Oficjalnie powodem będzie termin głosowania
Opublikowano dnia 23.07.2018 08:41
Jak donosi gazeta, Senat ma odrzucić wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowanie referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji.

Jakub Szymczuk/ KPRP
Sceptyczny ton PiS dotyczący prezydenckiej inicjatywy przebija się w mediach od dłuższego czasu.
 

W zakresie wskazanego terminu przeprow.referendum będzie niezmiernie trudne-na co wskazywała PKW.Idea pytań jest jak najbardziej słuszna.To  dec.Senatu czy ref.będzie czy nie.PiS musi się liczyć z realiami-trudno będzie połączyć referendum ze świętem niepodległości


- napisała w piątek Beata Mazurek na Twitterze (pisownia oryginalna).
 
Dziennik przypomina także słowa Jarosława Kaczyńskiego, które padły w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że "wszystko wskazuje na to", że senatorowie odrzucą wniosek prezydenta.
 

Jeśli senatorowie PiS odrzucą wniosek prezydenta – a wszystko na to wskazuje – to zapewne tłumaczeniem będzie właśnie termin i jego nałożenie się z obchodami 100-lecia niepodległości


- mówił Jarosław Kaczyński. W związku z powyższymi wypowiedziami, dziennik skonkludował, że referendum konsultacyjne ws. konstytucji nie odbędzie się. 

Oficjalną decyzję w tej sprawie Senat ma podjąć w tym tygodniu.

źródło: rp.pl

raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.