loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gwiazda reprezentacji Niemiec rezygnuje z gry w kadrze. Przyczyną "poczucie rasizmu i braku szacunku"
Opublikowano dnia 23.07.2018 10:18
Mesut Özil, w przeszłości piłkarz Realu Madryt, a obecnie pomocnik Arsenalu Londyn, poinformował wczorajszego wieczoru, że nie będzie dłużej występował w piłkarskiej reprezentacji Niemiec.

screen YT

Z ciężkim sercem i po długich wahaniach zdecydowałem, że nie będę więcej grał dla Niemiec na poziomie międzynarodowym, z powodu poczucia rasizmu i braku szacunku


- poinformował Mesut Özil. Dodał, że to sposób traktowania go przez Niemiecką Federację Piłkarską sprawił, że "nie chce już dłużej nosić koszulki niemieckiej reprezentacji". 

Przypomnijmy: kilka miesięcy temu media obiegła fotografia Mesuta Ozila, na której piłkarz pozuje z kolegą z kadry Ilkayem Gundoganem i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem. Fotografia wywołała falę oburzenia w Niemczech. Niektórzy głośno kwestionowali lojalność Özila wobec Niemiec. 
 

Dla mnie było to uszanowanie najwyższego stanowiska w kraju moich przodków, a nie poparcie działań politycznych (...) Nie będę kozłem ofiarnym. Jeśli dziennikarze mnie skrytykują za moją postawę na boisku to absolutnie mogę to zrozumieć, bo przecież nie jestem idealny. Natomiast jak jestem osobiście atakowany i zwala się na mnie porażkę w Rosji, a nie naszą słabą grę to nie będę tego tolerował- napisał Mesut Ozil. 

źródło: nto.pl, rp.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wychowawcza misja Chelsea
Zamiast karać swoich kibiców zakazami stadionowymi Chelsea będzie im organizować wycieczki edukacyjne do byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.