loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ludmiła Kozłowska (Fundacja Otwarty Dialog) deportowana z Unii Europejskiej
Opublikowano dnia 15.08.2018 09:55
Prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska została deportowana. Kozłowska trafiła na Ukrainę. Zdaniem jej męża – Bartosza Kramka, który przewodniczy radzie fundacji – ma to być zemsta za jego antyrządową działalność.

zrzut z ekranu
Wedle Onetu MSW wpisało  prezes Otwartego Dialogu do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Pozwala on na spawdzanie osób przekraczających granice strefy Schengen. Kozłowska miała być oznaczona najwyższym alertem, który zobowiązuje urzędników deportować daną osobę z każdego państwa należącego do strefy Schengen.

Do deportacji doszło w poniedziałek w Brukseli, w mieście tym znajduje się biuro Fundacji Otwarty Dialog.

– Byłam jedną z pierwszych osób, które wyszły z samolotu .Dałam paszport policjantowi, a on kiedy sprawdził go w systemie, zapytał, jakie przestępstwo popełniłam. Powiedziałam, że żadnego, a on: "To dlaczego Polska panią poszukuje”? Powiedziałam, że jestem żoną aktywisty obywatelskiego i spodziewałam się, że w końcu mnie deportują za jego działalność


– powiedziała Kozłowska portalowi Onet.

Kobieta noc spędziła na izbie zatrzymań i po tym jak polska potwierdziła swoje stanowisko została deportowana do Kijowa.

Źródło: onet.pl / dorzeczy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.