loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Spór pracowników radzyńskiego szpitala z dyrekcją
Opublikowano dnia 15.08.2018 10:15
7 sierpnia miało miejsce spotkanie wszystkich związków zawodowych placówki: pielęgniarek i położnych, pracowników ochrony zdrowia, komisji zakładowej NSZZ "Solidarność", związku lekarzy, diagnostyki medycznej i fizjoterapii z dyrekcją szpitala w Radzyniu Podlaskim.

ilustracja - fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Związkowców i ponad 500. osobową kadrę szpitala reprezentuje lubelski mecenas, przy rozmowach są obecni reprezentanci związków. Wciąż mają miejsce rozmowy, spór jest w fazie negocjacji, o strajku na razie nie ma mowy.

Wśród żądań pojawiają się m.in. wzrost wynagrodzeń. Związkowcy za sukces uznają fakt, że dyrektor szpitala Marek Zawada, mimo tego, że początkowo twierdził, że postulaty nie są do spełnienia, nie podpisał  protokołu rozbieżności. Kolejne spotkanie planowane jest na 12 września i dyrektor zapowiada, że wtedy będzie miał konkretne propozycje i liczy na porozumienie.

Źródło: radzyn.24wspolnota.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.