loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Spór pracowników radzyńskiego szpitala z dyrekcją
Opublikowano dnia 15.08.2018 10:15
7 sierpnia miało miejsce spotkanie wszystkich związków zawodowych placówki: pielęgniarek i położnych, pracowników ochrony zdrowia, komisji zakładowej NSZZ "Solidarność", związku lekarzy, diagnostyki medycznej i fizjoterapii z dyrekcją szpitala w Radzyniu Podlaskim.

ilustracja - fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność
Związkowców i ponad 500. osobową kadrę szpitala reprezentuje lubelski mecenas, przy rozmowach są obecni reprezentanci związków. Wciąż mają miejsce rozmowy, spór jest w fazie negocjacji, o strajku na razie nie ma mowy.

Wśród żądań pojawiają się m.in. wzrost wynagrodzeń. Związkowcy za sukces uznają fakt, że dyrektor szpitala Marek Zawada, mimo tego, że początkowo twierdził, że postulaty nie są do spełnienia, nie podpisał  protokołu rozbieżności. Kolejne spotkanie planowane jest na 12 września i dyrektor zapowiada, że wtedy będzie miał konkretne propozycje i liczy na porozumienie.

Źródło: radzyn.24wspolnota.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.