loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Niemiecki dziennikarz: Imigranci remedium na nacjonalistów. W tle Polska
Opublikowano dnia 16.08.2018 09:09
Nieprzyjmowanie uchodźców przez Polskę i Węgry będzie miało negatywny wpływ na przyszłość UE. Powinna doprowadzić do powstania europejskiego trzonu bez krajów rządzonych przez nacjonalistów – twierdzi komentator „Sueddeutsche Zeitung” Stefan Ulrich.

Pixabay.com/CC0
Ulrich twierdzi, że podczas wizyty w Hiszpanii w miniony weekend kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że kryzys migracyjny nie jest problemem tylko Hiszpanii, czy Grecji, lecz dotyczy wszystkich krajów UE, które muszą się włączyć w jego rozwiązanie.

- Ta postawa będzie miała w dalszej perspektywie wpływ na UE. Powinna doprowadzić do powstania europejskiego trzonu bez krajów rządzonych przez nacjonalistów – przewiduje niemiecki dziennikarz.

Zdaniem komentatora migranci ubiegający się o azyl nie stanowią problemu, gdyż ich liczbę „da się ogarnąć wzrokiem”.  Z uciekinierami z obszarów ogarniętych wojnami też „można sobie poradzić”. Pomagając krajom sąsiadującym z terenami, na których toczy się wojna (Turcji czy Jordanii), Unia Europejska ogranicza liczbę uciekinierów w Europie.

Źródło: Deutsche Welle
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.