loading
Proszę czekać...
Niemiecki dziennikarz: Imigranci remedium na nacjonalistów. W tle Polska
Opublikowano dnia 16.08.2018 09:09
Nieprzyjmowanie uchodźców przez Polskę i Węgry będzie miało negatywny wpływ na przyszłość UE. Powinna doprowadzić do powstania europejskiego trzonu bez krajów rządzonych przez nacjonalistów – twierdzi komentator „Sueddeutsche Zeitung” Stefan Ulrich.

Pixabay.com/CC0
Ulrich twierdzi, że podczas wizyty w Hiszpanii w miniony weekend kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że kryzys migracyjny nie jest problemem tylko Hiszpanii, czy Grecji, lecz dotyczy wszystkich krajów UE, które muszą się włączyć w jego rozwiązanie.

- Ta postawa będzie miała w dalszej perspektywie wpływ na UE. Powinna doprowadzić do powstania europejskiego trzonu bez krajów rządzonych przez nacjonalistów – przewiduje niemiecki dziennikarz.

Zdaniem komentatora migranci ubiegający się o azyl nie stanowią problemu, gdyż ich liczbę „da się ogarnąć wzrokiem”.  Z uciekinierami z obszarów ogarniętych wojnami też „można sobie poradzić”. Pomagając krajom sąsiadującym z terenami, na których toczy się wojna (Turcji czy Jordanii), Unia Europejska ogranicza liczbę uciekinierów w Europie.

Źródło: Deutsche Welle
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.