loading
Proszę czekać...
Wyszkowski: Zasady przyzn. tytułu Sprawiedliwego mają charakter dążenia do ograniczenia liczby Polaków
Opublikowano dnia 17.08.2018 09:17
- To Izrael wyznaczył tak wygórowane zasady przyznawania tytułu Sprawiedliwych, że wyklucza absolutną większość Polaków ratujących Żydów. Stąd ta nadreprezentacja np. Holendrów, którzy udzielali pomocy stosunkowo niewiele ryzykując i w dużo lepszych warunkach materialnych - pisze na Twitterze Krzysztof Wyszkowski.

screen yt

- Choć Polaków uhonorowanych przez Jad Waszem jest najwięcej, to zasady przyznawania tytułu mają charakter świadomego dążenia do ograniczenia ich liczby. Wykluczenie tych Polaków, którzy wzięli wynagrodzenie od przechowywanych (choćby na żywność) to podtrzymywanie antypolonizmu

- uważa Krzysztof Wyszkowski
 

mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.