loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyszkowski: Zasady przyzn. tytułu Sprawiedliwego mają charakter dążenia do ograniczenia liczby Polaków
Opublikowano dnia 17.08.2018 09:17
- To Izrael wyznaczył tak wygórowane zasady przyznawania tytułu Sprawiedliwych, że wyklucza absolutną większość Polaków ratujących Żydów. Stąd ta nadreprezentacja np. Holendrów, którzy udzielali pomocy stosunkowo niewiele ryzykując i w dużo lepszych warunkach materialnych - pisze na Twitterze Krzysztof Wyszkowski.

screen yt

- Choć Polaków uhonorowanych przez Jad Waszem jest najwięcej, to zasady przyznawania tytułu mają charakter świadomego dążenia do ograniczenia ich liczby. Wykluczenie tych Polaków, którzy wzięli wynagrodzenie od przechowywanych (choćby na żywność) to podtrzymywanie antypolonizmu

- uważa Krzysztof Wyszkowski
 

mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.