loading
Proszę czekać...
Niemcy wycinają lasy, które zaatakował kornik drukarz. Co robi KE? Milczy
Opublikowano dnia 17.08.2018 09:28
Kornik drukarz, który zaatakował Puszczę Białowieską, tym razem grasuje po lasach w Niemczech. Niemcy w celu walki z owadem rozpoczęli wycinkę lasów w Bawarii. Gdy w Polsce prowadzono podobne działania, Komisja Europejska zablokowała wycinkę i groziła nam karami. Tym razem sprawy nie zauważa.

wikipedia/domena publiczna
Dziennik „Die Welt” informuje, że kornik zaatakował ponad połowę z lasów Bawarii. Niemcy rozpoczęli więc cięcia sanitarne i to na ogromną skalę - każdy z harwesterów musi ścinać aż 70 drzew dziennie. Póki co, KE milczy na temat wycinki w Niemczech.

 


mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.