loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Niemcy wycinają lasy, które zaatakował kornik drukarz. Co robi KE? Milczy
Opublikowano dnia 17.08.2018 09:28
Kornik drukarz, który zaatakował Puszczę Białowieską, tym razem grasuje po lasach w Niemczech. Niemcy w celu walki z owadem rozpoczęli wycinkę lasów w Bawarii. Gdy w Polsce prowadzono podobne działania, Komisja Europejska zablokowała wycinkę i groziła nam karami. Tym razem sprawy nie zauważa.

wikipedia/domena publiczna
Dziennik „Die Welt” informuje, że kornik zaatakował ponad połowę z lasów Bawarii. Niemcy rozpoczęli więc cięcia sanitarne i to na ogromną skalę - każdy z harwesterów musi ścinać aż 70 drzew dziennie. Póki co, KE milczy na temat wycinki w Niemczech.

 


mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.