loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gersdorf "pracuje" i pobiera pensję
Opublikowano dnia 30.08.2018 08:06
- Prof. Małgorzata Gersdorf stawia się w pracy codziennie, pobiera pensję, ale pod dokumentami ściśle prawnymi, co do których mogą być później wątpliwości, czy podpisała je uprawniona osoba, podpisuje się prezes Iwulski, formalnie zastępca prezes Gersdorf – powiedział w rozmowie z Radiem ZET sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

źródło: Screen You Tube
Zgodnie z ustawą o SN, z dniem 4 lipca tego roku w stan spoczynku przeszli sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogli oni ubiegać się o dalsze orzekanie, składając wniosek z zaświadczeniem lekarskim do prezydenta Andrzeja Dudy. 

Na taki krok nie zdecydowała się prof. Małgorzata Gersdorf, która powołuje się na konstytucyjność swojej kadencji trwającej do 30 kwietnia 2020 roku. Zdaniem Kancelarii Prezydenta i polityków PiS przeszła ona w stan spoczynku.

Źródło: Radio Zet
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.