loading
Proszę czekać...
Europosłowie PO poparli ACTA 2. Internauci przypominają co PO pisała wcześniej
Opublikowano dnia 12.09.2018 17:14
Europosłowie PO zapewniają, że ACTA 2, za którym zagłosowali nie będzie szkodzić internautom. Tymczasem jeszcze nie tak dawno twierdzili co innego.

Źródło: screen Twitter

"NIE dla ACTA 2", "TAK dla wolności w internecie" - pisała na swoimprofilu na Twitterze jeszcze nie tak dawno PO. Dzisiaj większość jej posłów zagłosowało za przyjęciem tej dyrektywy.

- To dobry krok w kierunku naszych twórców, których prawa, utwory i dzieła będą teraz chronione


- mówił europoseł PO, Bogdan Zdrojewski.

Wtórował mu partyjny kolega Michał Boni, który bronił dzisiejszego głosowania i twierdził, że w ten sposób będziemy w sieci bardziej bezpieczni.

Za przyjęciem dyrektywy zagłosowało 438 europarlamentarzystów, przeciwnych było 226, a 39 wstrzymało się od głosu. Tzw. ACTA 2 ma zmienić zasady publikowania i monitorowania w sieci.

Za ACTA 2 głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej: Małgorzata Handzlik, Jolanta Emilia Hibner, Danuta Maria Hübner, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Filip Kaczmarek, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Paweł Zalewski, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.

  – Dzisiejsze głosowanie [ws. ACTA 2] to rzeczywiście bardzo szkodliwe głosowanie. Dzisiaj PE opowiedział się za bardzo poważnymi ograniczeniami w swobodnym dostępie do internetu. PiS głosowało przeciw tej propozycji. Nasi koledzy z Platformy głosowali za tym, aby wolności w internecie było mniej. To hańba, wstyd i kompromitacja naszych kolegów


– stwierdził Tomasz Poręba na briefingu. 

– Chociażby takie [przepisy], które mówią o tym, że teraz zanim ktokolwiek będzie chciał umieścić jakikolwiek wpis, informacje dot. wydarzeń sportowych, kulturalnych, politycznych, zanim to zostanie umieszczone na danej platformie, będzie to sprawdzane, może być ograniczone, zweryfikowane pod hasłem, ze narusza prawa autorskie. To bardzo niebezpieczny zapis, kluczowy z punktu widzenia tej dyrektywy, tego rozporządzenia


– dodał europoseł PiS.

Najwięcej kontrowersji wzbudził art. 11 dotyczący wydawców prasowych, by skorzystać z publikacji danego portalu, inny serwis będzie zmuszony wykupić licencję.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.