loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Europosłowie PO poparli ACTA 2. Internauci przypominają co PO pisała wcześniej
Opublikowano dnia 12.09.2018 17:14
Europosłowie PO zapewniają, że ACTA 2, za którym zagłosowali nie będzie szkodzić internautom. Tymczasem jeszcze nie tak dawno twierdzili co innego.

Źródło: screen Twitter

"NIE dla ACTA 2", "TAK dla wolności w internecie" - pisała na swoimprofilu na Twitterze jeszcze nie tak dawno PO. Dzisiaj większość jej posłów zagłosowało za przyjęciem tej dyrektywy.

- To dobry krok w kierunku naszych twórców, których prawa, utwory i dzieła będą teraz chronione


- mówił europoseł PO, Bogdan Zdrojewski.

Wtórował mu partyjny kolega Michał Boni, który bronił dzisiejszego głosowania i twierdził, że w ten sposób będziemy w sieci bardziej bezpieczni.

Za przyjęciem dyrektywy zagłosowało 438 europarlamentarzystów, przeciwnych było 226, a 39 wstrzymało się od głosu. Tzw. ACTA 2 ma zmienić zasady publikowania i monitorowania w sieci.

Za ACTA 2 głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej: Małgorzata Handzlik, Jolanta Emilia Hibner, Danuta Maria Hübner, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Filip Kaczmarek, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Paweł Zalewski, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.

  – Dzisiejsze głosowanie [ws. ACTA 2] to rzeczywiście bardzo szkodliwe głosowanie. Dzisiaj PE opowiedział się za bardzo poważnymi ograniczeniami w swobodnym dostępie do internetu. PiS głosowało przeciw tej propozycji. Nasi koledzy z Platformy głosowali za tym, aby wolności w internecie było mniej. To hańba, wstyd i kompromitacja naszych kolegów


– stwierdził Tomasz Poręba na briefingu. 

– Chociażby takie [przepisy], które mówią o tym, że teraz zanim ktokolwiek będzie chciał umieścić jakikolwiek wpis, informacje dot. wydarzeń sportowych, kulturalnych, politycznych, zanim to zostanie umieszczone na danej platformie, będzie to sprawdzane, może być ograniczone, zweryfikowane pod hasłem, ze narusza prawa autorskie. To bardzo niebezpieczny zapis, kluczowy z punktu widzenia tej dyrektywy, tego rozporządzenia


– dodał europoseł PiS.

Najwięcej kontrowersji wzbudził art. 11 dotyczący wydawców prasowych, by skorzystać z publikacji danego portalu, inny serwis będzie zmuszony wykupić licencję.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę.
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.