loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Fotorelacja] Rozpoczęcie 13 Mistrzostw Świata Strażaków 2018 w Chungju - Korea Południowa
Opublikowano dnia 12.09.2018 22:10
- Po 5 godzinnej podróży busem z Rzeszowa do Warszawy, 9 godzinnym locie do Pekinu, 3 godzinnej przesiadce, 2 godzinnym locie do Suelu i 2 godzinnej podróży autobusem, zmęczeni, ale szczęśliwi w sobotę 8.09 zameldowaliśmy się w Chungju - mieście gospodarza 13 Mistrzostw Świata Strażaków. Korea Południowa przywitała nas piękną słoneczną pogodą z temperaturą powietrza w okolicy 23 stopni Celsjusza. - czytamy na profilu Sportowego Klubu Pożarniczego "Strażak" w Rzeszowie. Pośród zawodników znajdują się również członkowie Solidarności

st. kpt. Andrzej Szpunar, kpt. Marcin Biedka, mł. asp. Robert Kubit, sekc. Mateusz Telesz

- Niedzielę 09.09 rozpoczęliśmy od odebrania akredytacji i zapoznania się z najważniejszymi punktami wioski mistrzostw (Game Village) rozlokowanej wokół kompleksu sportowego – Chungju Sports Complex. O godzinie 17:00 nastąpiło oficjalne otwarcie 13 Mistrzostw Świata Strażaków. Impreza zorganizowana została z bardzo dużym rozmachem. Najważniejszym jej punktem było wejście na stadion wypełniony po brzegi koreańską widownią, 64 delegacji Państw uczestniczących w mistrzostwach. Bardzo dużym zaskoczeniem był dla nas fakt, że tylko cztery osoby z Polski - strażacy z podkarpacia, członkowie SKP Strażak (Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów, Marcin Biedka – KM PSP Krosno, Robert Kubit – KM PSP Krosno, Mateusz Telesz – KW PSP Rzeszów) byli reprezentantami naszego 38 milionowego kraju.

W poniedziałek 10.09 uczestniczyliśmy w oficjalnej kolacji powitalnej przygotowanej przez organizatorów. Oprócz występów prezentujących lokalną kulturę i najważniejsze fakty historyczne spotkała nas miła niespodzianka w postaci upominku od Dyrektora Mistrzostw przekazana na ręce kierownika naszej reprezentacji.

Nasze kolejne dni na półwyspie koreańskim staną pod znakiem kontynuacji treningów i przygotowań do zaplanowanych startów. Bieg Cross Country (ok. 7,5 km) odbędzie się 15.09 o godz. 10:00 czasu lokalnego (03:00 w Polsce) natomiast bieg na 10 km odbędzie się 17.09 o godzinie 7:00 czasu lokalnego (00:00 w Polsce).

Trzymajcie za nas kciuki!


- piszą strażacy 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.