loading
Proszę czekać...
[Fotorelacja] Rozpoczęcie 13 Mistrzostw Świata Strażaków 2018 w Chungju - Korea Południowa
Opublikowano dnia 12.09.2018 22:10
- Po 5 godzinnej podróży busem z Rzeszowa do Warszawy, 9 godzinnym locie do Pekinu, 3 godzinnej przesiadce, 2 godzinnym locie do Suelu i 2 godzinnej podróży autobusem, zmęczeni, ale szczęśliwi w sobotę 8.09 zameldowaliśmy się w Chungju - mieście gospodarza 13 Mistrzostw Świata Strażaków. Korea Południowa przywitała nas piękną słoneczną pogodą z temperaturą powietrza w okolicy 23 stopni Celsjusza. - czytamy na profilu Sportowego Klubu Pożarniczego "Strażak" w Rzeszowie. Pośród zawodników znajdują się również członkowie Solidarności

st. kpt. Andrzej Szpunar, kpt. Marcin Biedka, mł. asp. Robert Kubit, sekc. Mateusz Telesz

- Niedzielę 09.09 rozpoczęliśmy od odebrania akredytacji i zapoznania się z najważniejszymi punktami wioski mistrzostw (Game Village) rozlokowanej wokół kompleksu sportowego – Chungju Sports Complex. O godzinie 17:00 nastąpiło oficjalne otwarcie 13 Mistrzostw Świata Strażaków. Impreza zorganizowana została z bardzo dużym rozmachem. Najważniejszym jej punktem było wejście na stadion wypełniony po brzegi koreańską widownią, 64 delegacji Państw uczestniczących w mistrzostwach. Bardzo dużym zaskoczeniem był dla nas fakt, że tylko cztery osoby z Polski - strażacy z podkarpacia, członkowie SKP Strażak (Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów, Marcin Biedka – KM PSP Krosno, Robert Kubit – KM PSP Krosno, Mateusz Telesz – KW PSP Rzeszów) byli reprezentantami naszego 38 milionowego kraju.

W poniedziałek 10.09 uczestniczyliśmy w oficjalnej kolacji powitalnej przygotowanej przez organizatorów. Oprócz występów prezentujących lokalną kulturę i najważniejsze fakty historyczne spotkała nas miła niespodzianka w postaci upominku od Dyrektora Mistrzostw przekazana na ręce kierownika naszej reprezentacji.

Nasze kolejne dni na półwyspie koreańskim staną pod znakiem kontynuacji treningów i przygotowań do zaplanowanych startów. Bieg Cross Country (ok. 7,5 km) odbędzie się 15.09 o godz. 10:00 czasu lokalnego (03:00 w Polsce) natomiast bieg na 10 km odbędzie się 17.09 o godzinie 7:00 czasu lokalnego (00:00 w Polsce).

Trzymajcie za nas kciuki!


- piszą strażacy 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

O wartości czystości przedmałżeńskiej
Kiedy mam okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, pytam ich o muzykę jakiej słuchają i czy oglądają teledyski swoich ulubionych wykonawców. Zachęcam przy tym swoich młodych rozmówców, by z rodzicami siedli przed telewizorem z funkcją smart, i za pomocą np YouTube pooglądali muzykę młodości ich rodziców, i zwrócili uwagę na proporcje golizny dawniej i dziś. A potem, by wspólnie zastanowili się, co komu z nich te proporcje dały/dają. To tak tytułem zagajenia. Natomiast poniższy tekst niech będzie dla wszystkich Czytelników okazją do chwili refleksji nad tak ważną w etosie chrześcijańskim, czystością przedmałżeńska. Myślę, że nie będzie przesadą, iż jest ona bardzo solidną gwarancją czystości już we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej.
avatar
Pitu Pitu
Rafał Otoka-Frąckiewicz

[Pitu Pitu na środę] Rafał Otoka-Frąckiewicz: Państwo z dykty, odsłona 2018
Dogasają ruiny Warszawy po ostatnim Marszu Niepodległości. Ćwierć miliona nazistów przeszło przez centrum naszej stolicy niszcząc wszystko dookoła, przy absolutnej obojętności policji i wojska. Prezydent Polski, bez grama zażenowania założył swastykę na ramię i osobiści stanął na czele tłumu palącego żydowskie sklepiki i muzułmańskie jadłodajnie. Tak było.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.