loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ludmiła Kozłowska w Bundestagu: W Polsce trwa systemowy atak na społeczeństwo obywatelskie
Opublikowano dnia 13.09.2018 17:17
Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog, mimo alertu polskich służb i deportacji z terenu Unii Europejskiej, przebywa dzisiaj w Berlinie, gdzie na zaproszenie niemieckich parlamentarzystów mówiła o praworządności w Polsce. W jej opinii demokracja w Polsce zmierza ku upadkowi.

screen YT
Organizatorami spotkania był poseł SPD Frank Schwabe, deputowany CDU Andreas Nick i posłanka FDP Gyde Jensen. Andreas Nick stwierdził, że zakaz wjazdu szefowej Fundacji Otwarty Dialog na teren Unii Europejskiej był "nie do przyjęcia" i jest to prawdopodobnie „nadużycie” przez Polskę systemu informacyjnego Schengen.
 

Będziemy tę sprawę dalej badać


– zapowiedział polityk. 

Po spotkaniu w Bundestagu Kozłowska powiedziała w rozmowie z niemieckimi mediami, że "pokazała na własnym przykładzie «systemowy sposób» ataku władz w Polsce na społeczeństwo obywatelskie, niezależne media i praworządność". 
 

To bardzo niebezpieczna sytuacja


- stwierdziła. Jej zdaniem Polskie władze zorganizowały "nagonkę" na Fundację Otwarty Dialog. 
 

Autorytarne władze najbardziej boją się rozgłosu


- dodała, dziękując niemieckim parlamentarzystom za nagłaśnianie jej działalności na arenie międzynarodowej. 

źródło: dw.com

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Poderżnął gardło partnerce na ostatniej randce, bo kobieta postanowiła odejść
Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z., który podciął gardło swej partnerce, bo ta postanowiła się z nim rozstać. Ofiara na szczęście przeżyła, a mężczyzna odpowiadać będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach za usiłowanie zabójstwa. 
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Bolszewicy – kumple Hitlera
17 września 1939 r. – Bolszewia zaatakowała Polskę. Jak do tego doszło? Pakt o nieagresji podpisany 25 lipca 1932 r. okazał się pustym gestem. Stalin, przywódca pogańskiego komunizmu, dbał o pozory. Jeszcze w listopadzie 1938 r. potwierdzono ważność wcześniej zawartych traktatów. Mało tego, dodatkowo zadeklarowano poszerzenie kontaktów gospodarczych. Fotki można było zrobić, prasa miała o czym pisać.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.