loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dominika Cosic: Polski rząd wysłał już odpowiedź do KE w sprawie ustawy o SN. W największym skrócie...
Opublikowano dnia 14.09.2018 17:17
Dziś upłynął termin, jaki Komisja Europejska wyznaczyła polskiemu rządowi na wyjaśnienie sprawy reformy Sądu Najwyższego. Sążnista - 40-stronicowa - odpowiedź trafiła dziś do KE.

fot. Aleksandra Jakubiak


Polski rząd wysłał już odpowiedź do KE w sprawie ustawy o SN. W największym skrócie: zarzuty KE są bezzasadne, wiek emerytalny sędziów nie wpłynie na przebieg procesów, a organizacja ustroju sądów (w tym wiek emerytalny) leży w kompetencjach krajów członkowskich

- napisała polska korespondentka w Brukseli.

Co ciekawe, kolejne podniesienie na arenie unijnej tematu polskiego niemal całkowicie pokrywa się z rozpoczęciem budowy gazociągu NordStraem2.

 

adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.