loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dominika Cosic: Polski rząd wysłał już odpowiedź do KE w sprawie ustawy o SN. W największym skrócie...
Opublikowano dnia 14.09.2018 17:17
Dziś upłynął termin, jaki Komisja Europejska wyznaczyła polskiemu rządowi na wyjaśnienie sprawy reformy Sądu Najwyższego. Sążnista - 40-stronicowa - odpowiedź trafiła dziś do KE.

fot. Aleksandra Jakubiak


Polski rząd wysłał już odpowiedź do KE w sprawie ustawy o SN. W największym skrócie: zarzuty KE są bezzasadne, wiek emerytalny sędziów nie wpłynie na przebieg procesów, a organizacja ustroju sądów (w tym wiek emerytalny) leży w kompetencjach krajów członkowskich

- napisała polska korespondentka w Brukseli.

Co ciekawe, kolejne podniesienie na arenie unijnej tematu polskiego niemal całkowicie pokrywa się z rozpoczęciem budowy gazociągu NordStraem2.

 

adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Ławrow w Bośni, czyli rozgrywka o Donbas wchodzi w nową fazę
Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow odwiedził stolicę Bośni i Hercegowiny Sarajewo oraz Banja Lukę, stolicę Republiki Serbskiej wchodzącej w skład tego federacyjnego kraju o najbardziej, jak piszą dziennikarze Timesa, skomplikowanym systemie rządów w Europie. Jest on spuścizną pokoju w Dayton, który kończył wojnę na Bałkanach i jednocześnie starał się zbudować kruchy modus vivendi w tym podzielonym, na kantory etniczne kraju. Wizyta jest istotna z kilku powodów, o których trzeba napisać. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog zamiast preambuły?
Zgodnie z procedurą petycja zostanie rozpatrzona przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.