loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] P.Jaki ostro do HGW: Lech Kaczyński nie miał ustawy reprywatyzacyjnej a nie oddawał nieruchomości
Opublikowano dnia 17.09.2018 14:41
"Jeśli chodzi o ustawę reprywatyzacyjną, ja chcę wszystkim przypomnieć, pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz również, że Warszawa miała prezydenta - nazywał się Lech Kaczyński - świętej pamięci profesor, który również nie miał ustawy reprywatyzacyjnej a kamienic nie oddawał złodziejom - mówił na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. 

screen YT

I to jest kwestia fundamentalna, bo oni przyjmują dzisiaj taką oto narrację: musieliśmy to robić, czyli oddawać nieruchomości osobom które zmarły w 44 roku, bo nie było ustawy reprywatyzacyjnej. Zaraz: Lech Kaczyński nie miał ustawy reprywatyzacyjnej, a nie oddawał nieruchomości. To jest kwestia elementarnej uczciwości


- powiedział Patryk Jaki.
 

Gdyby nie to, że politycy PO są uwikłani w sprawę warszawskiej reprywatyzacji - rodzina prezydent reprywatyzowała, rodzina wiceprezydent reprywatyzowała, jestem przekonany, że ten punkt widzenia byłby inny. I dzisiaj szukanie ustawy reprywatyzacyjnej, która załatwiłaby problem w Polsce, ale w Warszawie, gdzie obowiązywał dekret Bieruta, wystarczyła po prostu uczciwość


- dodał polityk.
 
raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.