loading
Proszę czekać...
[Tylko u nas] Barbara Piela: Wytoczono przeciwko mnie dwa tarany bojowe: faszyzm i antysemityzm
Opublikowano dnia 18.09.2018 21:58
– Zawsze podkreślam, że we mnie jest zero antysemityzmu, nigdy nie było i nigdy nie będzie. W życiu nie podejmowałam tego tematu, choćby przekopali wszystkie moje polubienia, wypowiedzi i wypytali znajomych to zobaczą, że w moim życiu ani jednej antysemickiej wypowiedzi nie było – mówi w rozmowie z Tysol.pl Barbara Piela, autorka „Plastusiów”, czyli satyrycznych figurek przedstawiających postacie z polskiej sceny politycznej, w ciągu ostatnich dni atakowana za rzekome „wątki żydowskie” w swoich pracach. Rozmawiał Robert Wąsik.

fot. archiwum prywatne


Za co jeszcze spotkała Panią krytyka?
Przyczepili się do karykatury Ewy Kopacz. No ja ją tak widzę, ona dla mnie taka jest, to też rodzaj komentarza do tego, co ona robi. A proszę zauważyć: karykatura Trzaskowskiego, Komorowskiego, Bolka, Balcerowicza, nawet Gronkiewicz-Waltz, są bardzo sympatyczne. Naprawdę budzą sympatię. Ja nie lubię tych brzydkich karykatur. Kopaczowej czy Olejnik w ogóle nie wykorzystuję, one pokazują się tylko w jednym, może w dwóch filmach. To też warto podkreślić, że te filmy bazują na karykaturach, których wizerunek jest wręcz ocieplony. Bo wszyscy pytają: dlaczego ten Bolek jest taki fajny? Dlatego to, że oni tak Kopaczową wyciągnęli… no musieli coś wyciągnąć. Albo pani Lubnauer, przypominająca taką Balbinę. Przede wszystkim oni przypominają siebie, są rozpoznawani błyskawicznie. Co ja poradzę, że jedni wyglądają tak, a drudzy inaczej? 

Są jednak środowiska, które wspierają "Plastusie".  
Tak, i chciałabym bardzo podziękować za wsparcie. Ja oczywiście mogę się bronić, ale jak nikt za mną nie stoi… a tu w zasadzie cały prawicowy Internet to na nogi postawiło i wszyscy twardo stanęli wobec tych absurdalnych zarzutów. I myślę, że nie tylko z naszej, ale także z tej drugiej strony także mają wątpliwości, co oni gadają. Niedługo nie będzie można wyjść w czarnej kurtce i z białą brodą, bo zostanie się posądzonym o antysemityzm i naśmiewanie się? To jest jakiś niesamowity absurd. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.