loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś rozprawa sądowa KOD-u z Solidarnością. "S": Nie zamierzamy mediować
Opublikowano dnia 19.09.2018 09:19
W środę 19 września o godzinie 10.00 przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się proces z powództwa Komitetu Obrony Demokracji przeciwko NSZZ „Solidarność” za twierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze SB i Wojskowych Służb Informacyjnych.

fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
To pokłosie konfliktu z zeszłego roku. W oficjalnym komunikacie Solidarności znalazły się wówczas słowa o esbekach i przedstawicielach resortowej PRL-owskiej nomenklatury, którzy są obecnie "prominentnymi działaczami KOD". Przedstawiciele KODu domagają się przeprosin na pierwszej stronie "Tygodnika Solidarność" i wpłaty 50 tys. zł na cele charytatywne.
 

Nie zamierzamy mediować, z niczego się nie wycofujemy. Wręcz przeciwnie: podtrzymujemy te wypowiedzi i oczekujemy procesu


- podkreślił rzecznik "S" Marek Lewandowski.
 

"Będziemy przypominać ofiary tych ludzi, którzy tak chętnie zasilają dzisiaj szeregi KOD-u. Mamy tu na myśli tak widocznych i aktywnych prominentnych działaczy KOD, jak byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury. Słowem: nie potrafimy sobie wyobrazić wspólnego świętowania z ludźmi, dla których refleksją nie jest słowo przepraszam, a jedynie rozpacz, że nie da się wyżyć za 2 tys. po zmniejszeniu SB-eckiej emerytury" 


- głosi stanowisko "S" z sierpnia 2017 r.

raw/k

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.