loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
M. Panic: Szkalowanie Polski w niemieckich mediach to świadoma, sterowana odgórnie państwowa propaganda
Opublikowano dnia 24.09.2018 13:59
To uporczywe zrównywanie Polski z Turcją, ta niezwykła wręcz częstotliwość pojawiania się tego niczym nie uzasadnionego zrównania, nie mówiąc już o innych kłamstwach nagminnie występujących w niemieckich mediach na temat naszego kraju, świadczy nie tylko o stanie tychże mediów, ale i o totalnej degrengoladzie ich elit - ich całkowitym upolitycznieniu i oderwaniu od rzeczywistości. Nikt mnie nie przekona, że stoi za tym jedynie ignorancja i bezmyślność, że brak im wiedzy i rozeznania, a już zwłaszcza, że jest to tylko jakiś margines.

pixabay.com
Nie, to jest pewien program, to jest świadoma, nie cofająca się przed niczym, sterowana odgórnie państwowa propaganda. To jest wojna hybrydowa wypowiedziana takim krajom, jak nasz. To jest przygotowywanie do wypchnięcia nas z Unii. A tak naprawdę, jest to po prostu mentalny faszyzm.

Wywiad ze znanym niemieckim politologiem, profesorem Uniwersytetu Humboldta w Berlinie:

Daję fragment wypowiedzi owego profesora w oryginale:
 

"Münkler: (...) Eine Versicherung gegen den Missbrauch von Mythen ist eine lebendige diskursive Öffentlichkeit, in der die großen Erzählungen kritisch reflektiert werden. Heikel wird die Sache, wenn sie in die Hände autoritärer Machthaber fallen, die dabei sind, diese Öffentlichkeit auszuschalten. Nehmen Sie Polen, Ungarn oder die Türkei: In diesen Ländern dienen Mythen nur noch der Absicherung autoritärer Herrschaft." (Ubezpieczeniem przeciwko nadużyciom mitów jest żywa dyskursywna publiczność, w której wielkie narracje są krytycznie odbijane. Trudne staje się, gdy wpadają w ręce autorytarnych władców, którzy mają zamiar wyeliminować tę reklamę. Weźmy Polskę, Węgry lub Turcję: w tych krajach mity służą tylko zabezpieczeniu autorytarnych rządów)


- czytamy na zeit.de

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.