loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Mamy anarchię. Łamie się konstytucję i prawo". Skandaliczne uzasadnienie wyroku przez sędziego
Opublikowano dnia 24.09.2018 15:30
Żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak nie poniesie konsekwencji za publiczne użycie na demonstracji słów "jestem wku*wiona" których użyła, komentując przejęcie władzy przez "dobrą zmianę". Uniewinnił ją Sąd Okręgowy, który w uzasadnieniu... oskarżył władze o łamanie prawa i konstytucji. 

pk.gov.pl

Czyn [Joanny Jaśkowiak-red.] nie jest poważny. Ta sprawa jest poważna z punktu widzenia jej symboliki 


- powiedział sędzia Sławomir Jęksa podczas uzasadniania wyroku. Stwierdził, że oskarżona owszem użyła słów wulgarnych, "co było złe", jednak w jego opinii "znacznie większym złem jest to, co dzieje się dzisiaj w Polsce".
 

Mamy ciąg naruszeń konstytucji związanych z ograniczaniem wolności zgromadzeń, przejmowaniem instytucji konstytucyjnych takich jak Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa czy Sąd Najwyższy, naruszaniem zasady trójpodziału władzy, odmową publikowania orzeczeń TK, stosowaniem prawa łaski w ramach trwającego postępowania karnego, wprowadzaniem nieuprawnionych osób do TK 


- mówił sędzia Jęksa. Dodał, że w ostatnim czasie polityka "wdziera się do sądownictwa".
 

Mamy do czynienia z anarchią. Jak łamie się konstytucję, to łamie się prawo. I to w sposób najcięższy, bo łamie się najważniejsze prawo


- powiedział. 
 

Może właśnie te słowa, których pozwana użyła obwiniona na placu Wolności, były potrzebne 


- podsumował sędzia Sławomir Jęksa.

źródło: poznan.naszemiasto.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Wyborczy" psalm
Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: On miłuje prawo i sprawiedliwość (psalm 33)
W najbliższą wyborczą niedzielę wierni kościoła katolickiego, jak co tydzień, udadzą się na Mszę Świętą. Stolica Apostolska w Rzymie wyznacza taki sam kalendarz czytań w całym Kościele Powszechnym. Obecnie mamy tzw. rok B czytań na niedziele. Najbliższe niedzielne czytanie przewiduje odśpiewanie/odmówienie psalmu 33 w którym mamy następujące słowa: " ...On miłuje prawo i sprawiedliwość...". Przypadek?
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.