loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] R. Szeremietiew: Znajdźmy taki sposób na obronę kraju, aby wojny w naszych granicach nie było
Opublikowano dnia 25.09.2018 16:12
Na obronność i siły zbrojne trzeba spojrzeć z poziomu strategicznego, państwowego i ustalić jaki powinien być system obrony kraju, aby potencjalny agresor doszedł do wniosku, że nie zdoła opanować i podporządkować sobie Polski.

screen YT
W Polsce ciągle kwestie bezpieczeństwa i obronności rozpatrujemy z poziomu niższego, operacyjnego, usiłując ustalić co robić i jak się uzbroić, aby po wybuchu wojny możliwie najskuteczniej bronić się. To nieodpowiedni punkt widzenia. Uważa się, że najlepsza jest taka wojna, której nie trzeba prowadzić. Musimy więc znaleźć taki sposób na obronę kraju i odstraszyć nim potencjalnego agresora tak, aby wojny w naszych granicach nie było. W ten sposób powinniśmy sformułować w nowej strategii obronności RP, której opracowanie jest zadaniem najpilniejszym.Romuald Szeremietiew

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.