loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Verhofstadt apeluje do Timmermansa o interwencję ws. Kozłowskiej. "Polskiemu rządowi nie można ufać"
Opublikowano dnia 25.09.2018 18:18
Guy Verhofstadt i Sophie in 't Veld (szef i wiceszefowa partii Liberałów w PE) napisali do Fransa Timmermansa list z apelem, aby komisarz pilnie zajął się sprawą Ludmiły Kozłowskiej.

screen YT

Polskie władze wpisały Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS, co oznaczało jej deportację) bez podawania konkretnych powodów


- piszą w liście do Timmermansa Guy Verhofstadt i Sophie in 't Veld. Przekonują, że Kozłowska wielokrotnie krytykowała politykę polskiego rządu, w związku z czym była narażona na represje.
 

Zakaz ten budzi poważne obawy związane z niewłaściwym wykorzystaniem SIS do celów politycznych, aby pozbyć się niewygodnego członka społeczeństwa obywatelskiego


- głosi list. Autorzy wskazują, że jeśli "polityczna motywacja" zakazu potwierdzi się, byłby to atak na europejskie wartości i podważenie zaufania, będącego kluczowym elementem współpracy organów ścigania UE. Wskazuje także, że konieczne jest, aby w tej sprawie Polska została poddana "zwiększonej kontroli".
 

Rządowi polskiemu nie można ufać, jeśli chodzi o narzędzia UE do współpracy policyjnej, granicznej i wymiaru sprawiedliwości


- stwierdza Verhofstadt. Wzywa Timmermansa oraz komisarza ds. unii bezpieczeństwa Juliana Kinga do podjęcia w tej sprawie "pilnych działań", a także uwzględnienie tej sprawy w toczącej się wobec Polski procedurze art. 7 traktatu.

źródło: dziennik.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Szczyt UE czyli 0 do 3…
Trzy wyzwania − i trzy razy Unia podejmuje najgorsze z możliwych rozwiązań. A potem establiszment dziwi się, że ludzie głosują, jak głosują, a UE nie ma już praktycznie żadnego autorytetu.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.