loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Michał Szułdrzyński [Rz] winą za upolitycznienie sędziów Tulei i Żurka obarcza... PiS
Opublikowano dnia 25.09.2018 18:37
"To wasze zmiany doprowadziły do tego, że sędziowie musieli się opowiedzieć, albo stoją po waszej stronie, albo zostaną oikofobami, którzy nienawidzą Polski" - pisze na Twitterze Michał Szułdrzyński, dziennikarz "Rzeczpospolitej", komentując zachowanie sędziów Żurka i Tulei, którzy mieli wziąć udział w debacie Klubu Obywatelskiego. 

screen YT
Czytaj więcej: "Apolityczni" sędziowie Żurek i Tuleya na spotkaniu Klubu Obywatelskiego. Co na to konstytucja?
 

Bardzo mocne.

Klub Obywatelski, który jest komórką wewnątrz PO zaprasza w toku kampanii wyborczej na spotkanie z aktywnymi sędziami. 

Nawet oznaczono zaproszenie na spotkanie jako materiał wyborczy.

aPOlityczność sędziów Żurka i Tuleyi.


- wskazał Sebastian Kaleta. Zdanie Szułdrzyńskiego takie zachowanie jest skutkiem... reformy sądownictwa autorstwa rządu PiS.
 

I takie są konsekwencje obecnych zmian - upolitycznienie sądownictwa. Będziemy mieli sędziów pisowskich i platformerskich. A wyroki będą od tego oczywiście bardziej sprawiedliwe


- pisze dziennikarz. 
 

Czyli przed reformami wskazani sędziowie byli apolityczni, a to nasza reforma obudziła w nich arystotelowskich politikon zoon pełną gębą?


- zapytał w odpowiedzi Sebastian Kaleta.
 

To wasze zmiany doprowadziły do tego, że sędziowie musieli się opowiedzieć, albo stoją po waszej stronie, albo zostaną oikofobami, którzy nienawidzą Polski


- wskazał Szułdrzyński. 
 
raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Wyborczy" psalm
Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: On miłuje prawo i sprawiedliwość (psalm 33)
W najbliższą wyborczą niedzielę wierni kościoła katolickiego, jak co tydzień, udadzą się na Mszę Świętą. Stolica Apostolska w Rzymie wyznacza taki sam kalendarz czytań w całym Kościele Powszechnym. Obecnie mamy tzw. rok B czytań na niedziele. Najbliższe niedzielne czytanie przewiduje odśpiewanie/odmówienie psalmu 33 w którym mamy następujące słowa: " ...On miłuje prawo i sprawiedliwość...". Przypadek?
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.