loading
Proszę czekać...
Cezary Krysztopa ws. Bretta Kavanaugha: "Został zatwierdzony nie przez gremium sądowe, tylko Senat USA"
Opublikowano dnia 07.10.2018 10:45
Po wczorajszym głosowaniu i zatwierdzeniu Bretta Kavanaugha na sędziego Sądu Najwyższego w USA ludzie przybrali rozmaite postawy i reakcje. Republikanie popadli w ekstatyczną radość, liberałowie w czarną rozpacz. Jest to związane ze zdecydowanie konserwatywnymi poglądami nowego sędziego. W tym szumie medialnym, Cezary Krysztopa zwrócił uwagę na fakt, który w Polsce wielu osobom umknął, a który wydaje się niezwykle istotny ze względu na rodzimy dialog związany z podstawami demokracji i państwa prawa.

pexels.com


W z jednej strony euforii, a z drugiej histerii na punkcie wyboru Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego USA, umyka pewien ciekawy aspekt. Otóż został on dziś zatwierdzony nie przez żadne gremium sądowe, tylko SENAT USA

- napisał publicysta.

Licznie odpowiedzieli mu internauci.


 


adg

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.