loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko u nas] Bawer Aondo-Akaa: Dziecko w łonie matki to nie dżem, tylko człowiek. Ma prawo do narodzin
Opublikowano dnia 12.10.2018 08:00
- Dziecka w łonie matki nie można porównywać do dżemu. To nie dżem, tylko żywy człowiek, tyle że w fazie prenatalnej. Niezależnie od tego, czy dziecko jest pełnosprawne, czy niepełnosprawne i niezależnie od tego w jaki sposób zostało poczęte, to ma pełne prawo do narodzin - mówi Bawer Aondo-Akaa, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.

screen yt
– Postanowił Pan wystartować w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego. Skąd taka decyzja?
– Jestem członkiem partii Prawica Rzeczpospolitej. Kandydaci PR w całym kraju startują jednak z list Kukiz’15. Kandyduje po to, by wartości chrześcijańskie były respektowane w samorządzie. Chciałbym działać na rzecz ubogich, żeby ludzie, którzy potrzebują najwięcej troski byli w centrum życia społecznego. I żeby pomoc dla nich była rzeczywista i realna. Chciałbym, by ludzie potrzebujący wsparcia byli traktowani nie tylko jako beneficjenci, ale też równoprawni w dyskusji publicznej, żeby mogli zdobywać pracę, rozwijać się i czuć się godnie w naszym społeczeństwie. Chciałbym także, żeby w województwie małopolskim został wdrożony program naprotechnologii, czyli metody leczenia bezpłodności.  Jestem bowiem przeciwnikiem metody in vitro, którą uważam za niegodziwą, grzeszną i nie zdroworozsądkową. Po co, mówiąc kolokwialnie, faszerować kobietę hormonami, żeby produkowała nadliczbowe komórki jajowe. To jest niedobre dla jej zdrowia. Z kolei, jeśli para zostanie wyleczona metodą naprotechnologii z bezpłodności, to już do końca będzie mogła mieć dzieci.

– Ostatnio w Warszawie odbył się głośny marsz feministek, gdzie pojawiały się hasła „Cześć i chwała aborterkom” i gdzie płody zostały porównane do dżemu truskawkowego. Jak by Pan to ocenił?
– To ohydna kampania. Dziecka w łonie matki nie można porównywać do dżemu. To nie dżem, tylko żywy człowiek, tyle że w fazie prenatalnej. Niezależnie od tego, czy dziecko jest pełnosprawne, czy niepełnosprawne i niezależnie od tego w jaki sposób zostało poczęte, to ma pełne prawo do narodzin.

– Niedawno prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że gdyby powstał ustawowy zakaz aborcji, to on go by poparł. Co Pan o tym sądzi?
– To bardzo szlachetne, że to powiedział. Ale prezydent ma też prawo wystosować ustawę prezydencką, zakazującą mordowania dzieci nienarodzonych. Moim zdaniem sam powinien wyjść z taką ustawą. Byłoby to w zgodzie z wartościami katolickimi.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Wyborczy" psalm
Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: On miłuje prawo i sprawiedliwość (psalm 33)
W najbliższą wyborczą niedzielę wierni kościoła katolickiego, jak co tydzień, udadzą się na Mszę Świętą. Stolica Apostolska w Rzymie wyznacza taki sam kalendarz czytań w całym Kościele Powszechnym. Obecnie mamy tzw. rok B czytań na niedziele. Najbliższe niedzielne czytanie przewiduje odśpiewanie/odmówienie psalmu 33 w którym mamy następujące słowa: " ...On miłuje prawo i sprawiedliwość...". Przypadek?
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.