loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Para Prezydencka złoży wizytę w Watykanie z okazji 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II
Opublikowano dnia 14.10.2018 15:24
We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kard. Wojtyły na papieża, z tej okazji Para Prezydencka spotka się z papieżem Franciszkiem.

prezydent.pl/ foto. Grzegorz Jakubowski


W poniedziałek Para Prezydencka złoży wizytę w Stolicy Apostolskiej, gdzie zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Wizyta ma związek z przypadającą 16 października 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

- możemy przeczytać.

 


Będzie to już trzecie spotkanie obecnego Prezydenta z papieżem Franciszkiem. Po raz pierwszy Andrzej Duda gościł w Watykanie w listopadzie 2015 roku. Do kolejnego spotkania doszło w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

- przypomina strona Prezydent.pl

 


Minister Krzysztof Szczerski zaznacza, że rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i papieża Franciszka będzie dotyczyć kwestii polskich, także w kontekście przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Innym tematem rozmowy - dodał minister - będą współczesne problemy i wyzwania globalne

- informuje.
 

adg

źródło: prezydent.pl, TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.