loading
Proszę czekać...
Kukiz’15 chce zakazać wydawania prasy przez samorządy. Złym przykładem – Legionowo
Opublikowano dnia 15.10.2018 12:40
Ruch Kukiz’15 usiłuje przeforsować zakaz wydawania prasy przez organy samorządowe. – Ten projekt to jest projekt tak naprawdę rewolucyjny, to znaczy my zauważyliśmy, że jednym z elementów źródeł patologii w samorządach jest brak debaty. Ja nagłośniłem sprawę z seksistowskimi tekstami pana prezydenta Smogorzewskiego i to trochę też mnie natchnęło do tego, żeby taki projekt złożyć, zakazujący finansowania prasy i wydawania prasy przez samorządy – powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia” wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

zrzut z ekranu

– W Legionowie konkretnie na przykład jest taka sytuacja, że urząd miasta, prezydent wydaje dwie gazety: jedną jako ratusz, jako urząd miasta, a drugą jako przez spółkę, która jest w stu procentach własnością miasta. I tam mieszka 50 tysięcy ludzi. Jedna z tych gazet ma nakład 6000. I proszę sobie wyobrazić, w jaki sposób to ogranicza debatę i uniemożliwia obywatelom czy niezależnym mediom patrzenie na ręce włodarzom. W tej ustawie jest jeszcze drugi element zakazujący publikowania wizerunków samorządowców za pieniądze obywateli, dlatego że bardzo często możemy zobaczyć billboardy porozwieszane po całej Polsce, w których prezydent się chwali swoimi osiągnięciami. My uważamy, że to nie jest potrzebne, to jest marnowanie pieniędzy obywateli. I to by zostawiło pieniądze w samorządach, które mogłyby pójść na rzeczy dużo bardziej potrzebne, choćby na kulturę

– dodał Stanisław Tyszka.


Źródło: polskieradio.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.