loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
J. Kaczyński: "Samorząd i władza rządowa ze sobą nie współpracują, chociaż obie są władzami państwowymi"
Opublikowano dnia 15.10.2018 19:50
Prezes PiS na konferencji w Otwocku wypowiadał się na temat roli samorządów w Polsce. Zdaniem Kaczyńskiego jest bardzo trudno uzyskać realną współpracę władzy rządowej z samorządów. Według lidera partii rządzącej główną kością niezgody są inne opcje polityczne. Polityk podkreśli, że jest to zjawisko ogólnopolskie i trzeba je radykalnie ograniczyć.

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość

– W Polsce władza samorządowa to też władza państwowa. Są takie państwa i teorie, które mówią, że samorząd to nie jest państwo, tylko organizacja społeczna. W Polsce przyjęto inne rozwiązanie. Samorząd jest władzą państwową i władza rządowa jest władzą państwową. Te władze często ze sobą nie współpracują. Czy samorząd wojewódzki Mazowsza współpracuje z władzami centralnymi, mimo sukcesów tej władzy, mimo że ta władza wykazuje dużo dobrej woli? Jest bardzo trudno uzyskać jakąś realną współpracę. Jeśli chodzi o współpracę z samorządami innych opcji niż ta, która jest tam dominująca, to też jest z tym bardzo, bardzo trudno. To jest zjawisko ogólnopolskie. Gdyby je radykalnie ograniczyć, to moglibyśmy dzięki temu uzyskać bardzo dużo. Możliwość współpracy, przełamywania administracyjnych barier to wielka siła, wielkie przyspieszenie różnego rodzaju działań” – powiedział prezes PiS.

 Źródło: Twitter GT
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.