loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dariusz Łaszyca: Prymas przyjął nagrodę Tygodnika Powszechnego. Wielka szkoda
Opublikowano dnia 16.10.2018 13:14
Wczoraj prymas Polski abp Wojciech Polak został laureatem „Tygodnika Powszechnego”, otrzymał medal św. Jerzego. Jak opublikowano na stronach tygodnika, otrzymał go „za walkę ze smokiem podziałów, które oddaliły od siebie Polaków. Za to, że jest siłą spokoju naszego Kościoła. Za to, że jednoczy wspólnotę swoim opanowaniem i pokorą – w naszych czasach cechami unikalnymi”.

screen YouTube
Kim lub czym jest ten tajemniczy smok z którym walczy prymas Polski Wojciech Polak? Dlaczego prymas przyjął nagrodę od tej kontrowersyjnej i budzącej wątpliwości co do moralnych standardów redakcji? Większość katolickich kapłanów w Polsce uważa "Tygodnik Powszechny" za „konia trojańskiego” polskiego katolicyzmu. Lewicujący kapłani oraz oskarżani o współpracę z SB dziennikarze, pracowali i pewnie dalej pracują w redakcji tegoż tygodnika. Współpracują  oni z „Gazetą Wyborczą” i wieloma politykami, którzy reprezentują tzw. opcję „kościoła wolności”. Pisali o tym Marek Lasota czy Roman Graczyk. Fakty są powszechnie znane. Tygodnik w wielu swoich artykułach popierał ideologię gender i ruchy homoseksualne. Dlaczego więc ta niezrozumiała i dziwna decyzja prominentnego katolickiego biskupa Kościoła w Polsce? Kilka dni wcześniej ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował do arcybiskupa, by nie przyjmował przyznanego mu medalu. Ksiądz Tadeusz przypomniał prymasowi, że może stać się katolickim „listkiem figowym” dla lewicowego środowiska. Prymas Polski nie skorzystał z tego apelu i prośby; przyjął ten medal. Wielka szkoda.

„Dominum confiteri lesum” (Wyznawać Jezusa jako Pana) to biskupie zawołanie naszego dzisiejszego laureata. Czy przyjmując ten medal, Prymas sprzeniewierzył się tej sentencji? Czy jest to powód, by martwić się o hierarchów naszego katolickiego Kościoła? Czy lewicujący w swych poglądach kapłan, nadzieja Platformy Obywatelskiej - biskup Tadeusz Pieronek, ma już swojego następcę, czyli prymasa Wojciecha  Polaka? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Dariusz  Łaszyca
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.