loading
Proszę czekać...
"Prosimy o kontakt w celach edukacyjnych". Uszczypliwa dyskusja redaktora Onetu z Ministerstwem GWiŻŚ
Opublikowano dnia 16.10.2018 17:48
Na portalu społecznościowym Twitter doszło do ciekawej wymiany zdań pomiędzy Kamilem Dziubką, dziennikarzem Onetu, a Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. "Zanim Pan skomentuje temat, którego Pan nie zna, prosimy o kontakt w celach edukacyjnych" - strofuje dziennikarza ministerstwo.

Kamil Dziubka, screen YT

Dziś pierwsza łopata wbita na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Bez decyzji środowiskowej, bez pozwolenia na budowę, przed zakończeniem konsultacji społecznych. Stępka+


- pisze Kamil Dziubka, komentując uroczyste wbicie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ostatniego słupka wytyczającego przebieg kanału przez Mierzeję Wiślaną.
 

Na Mierzei Wiślanej trwają prace geodezyjne i geologiczne, a na Zalewie Wiślanym badania ferromagnetyczne. Wszystko jest zgodnie z prawem w ramach przygotowania do budowy. Zanim Pan skomentuje temat, którego Pan nie zna, prosimy o kontakt w celach edukacyjnych


- odpowiedziało Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej z oficjalnego profilu.
 

W takim razie co oznacza "symboliczne rozpoczęcie budowy przekopu Mierzei Wiślanej", w którym wziął udział minister Gróbarczyk?


- spytał redaktor.
 

Sami dziennikarze piszą o "symbolicznym wbiciu łopaty". Dziś odbyło się wkopanie ostatniego słupka geodezyjnego, który wyznaczył granice realizacji inwestycji. Wszystko zgodnie z prawem i w ramach trwających na Mierzei prac


- tłumaczy ministerstwo.
 

Tak w ogóle, to zalecam mniej arogancji. A co do misji edukacyjnej, już raz Państwo pokazali, co potrafią


- pisze Dziubka.
 

Już wyjaśnialiśmy temat. Szkoda, że skończył Pan dyskusje na argumenty.


- czytamy odpowiedź.
 

Nigdy nie zaczynałem z Państwem dyskusji. To Państwo się odezwali. I od razu arogancko.


- odciął się redaktor.
źródło: twitter

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
avatar
.
Rosemann

Roseman: 8 miesięcy czyli w co gra Czarnecki
Nie da się wykluczyć i takiej możliwości, że Czarnecki ma takich nagrań więcej i to, o czym już wiemy to tylko sprytna przygrywka przed dalszym ciągiem. Który nastąpi wiosną i jesienią. Ale to się dopiero okaże.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.