loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
CNN: Rosja jeszcze bardziej dozbraja Kaliningrad. Chodzi o magazyny broni jądrowej?
Opublikowano dnia 18.10.2018 09:32
Według CNN, Rosja może modernizować cztery instalacje wojskowe w obwodzie kaliningradzkim. Ulepszenia obejmują bunkry, które w opinii analityków mogą być magazynami broni jądrowej.

Iskander Fot. Vitaly V. Kuzmin CC BY 3.0
Jak przypomniało CNN, na początku roku pojawiły się zdjęcia lotnicze, które sugerowały, że Rosjanie znacznie zmodernizowali bunkier do przechowywania broni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim. Nowe zdjęcia satelitarne i analizy wykonane przez ImageSat International, komercyjną firmę satelitarną, wydają się potwierdzać, że trwają istotne modernizacje w co najmniej czterech lokalizacjach w regionie.

Zdaniem ImageSat International rosyjskie instalacje mogą ułatwić manewry i transfer sił z Kaliningradu do krajów sąsiednich.

Według stacji zdjęcia ukazują także ulepszenia bazy lotniczej Czkalowsk, w tym nową linię kolejową i instalację systemu lądowania, który pozwoliłby samolotom lądować w niekorzystnych warunkach pogodowych. Kolejna partia fotografii przedstawia bazę w Czerniachowsku, gdzie mieści się 152. Brygada Pocisków rosyjskiego wojska.

źródło: Polsat News
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Czarzastego i Zandberga
Po takiej spektakularnej porażce odpowiedzialny lider ugrupowania zazwyczaj oddaje się do dyspozycji jego statutowych władz.
avatar
Jacek
Matysiak

Kalifornia płonie, piekło w Paradise…
A dziś wokół piekący ból, zwęglone zgliszcza marzeń i planów, spopielone łzy kiedyś szczęścia, wczoraj nieszczęścia, wśród spopielałych niewyobrażalnych krzyków płonących ofiar, gwałtownych i żarliwych modlitw, bezsilnych marzeń i nadziei na ocalenie, wybawienie z płonącego Paradise (170 mil na północ od San Francisco), które w jednej chwili stało się pochłaniającym wszystko piekłem!
avatar
Ryszard
Czarnecki

Nasi wrogowie chcą słabej Polski
Jako historyk o specjalizacji „archiwistyka” polecam dziś wywiad, który przeprowadziła ze mną dla telewizji wPolsce.tv red. Edyta Hołdyńska. Niech jednak nikogo nie zmyli rzekomo nieaktualna tematyka Marszu Niepodległości - po pierwsze przewidziałem, że Biało-Czerwony Marsz będzie bardzo spokojny, bez zadym i zamieszek, ale po drugie - co ważniejsze - mówię o tym komu zależy na skłócaniu Polaków i na tym, żeby Rzplita była słabym państwem ....
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.